Андрій Нестеров: худнемо й займаємося спортом розумно

Тренуватися вранці або ввечері? Чи можна їсти перед тренуванням або краще робити вправи натщесерце? Ці та багато інших запитань ми ставимо собі перед кожним походом у зал. Ми звернулися до директора фітнес-клубу Palestra Андрія Нестерова, щоб нарешті в усьому розібратися.

Кому легше позбутися ваги: худій чи повній людині?

Багато що залежить від того, наскільки людина готова втрачати вагу. На перших етапах повній людині робити це буде простіше, аніж худій. Далі все залежатиме від таких чинників, як харчування, сон і відновлення.

У яких випадках силові тренування протипоказані?

Я б не рекомендував силові тренування вагітним, людям з варикозним розширенням вен (усе залежить від ступеня за- хворювання), людям із грижами й захворюванням суглобів.

Як кількість випитої води впливає на організм і здоров’я?

По-перше, нестача води впливає на нервову систему, по-друге – позначається на роботі внутрішніх органів. Якщо хтось вибирає «сушку», то потрібно врахувати, як це вплине на організм. Зокрема, нестача води впливає на кровоносну систему – кров згущується, а це не дуже добре.

Чи правда, що чим більше пити води, тим швидше можна схуднути?


Так, це правда. Потрібно пити необхідну кількість рідини, а це – 30 мл на 1 кг маси тіла. Якщо людина займається фізичною активністю, потрібно пити трохи більше води – 40–50 мл на 1 кг маси тіла. Недостатня кількість води в організмі не дозволяє повноцінно втрачати жировий компонент, тому що вода відповідає за провідність. Інакше організм накопичуватиме жир і гальмуватиме процеси розпаду.