• Головна
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • Лідерство, пам’ять, планування: 5 книжок для саморозвитку
5 книжок для саморозвитку

Лідерство, пам’ять, планування: 5 книжок для саморозвитку

Розвивати у собі лідерські якості та тренувати пам’ять ніколи не пізно, а отримувати поради від найкращих спеціалістів можна тоді, коли ви цього потребуєте. Рекомендуємо 5 книжок, які ідеально підходять для саморозвитку: про лідерство, організоване планування, процеси мозку та дещо «нахабний» стиль підприємництва, а також про те, як перенести військовий досвід у власний бізнес.    

Озан Варол «Думай, як у NASA»

На прикладі роботи фахівців NASA автор розбирає стандартні ситуації – що допомагає у вирішенні складних питань, як бути більш креативним, як стимулювати творчий потенціал, як вирішувати конфлікти у колективі тощо. І це поради не на порожньому місці, а від колишнього члена команди NASA з дослідження червоної планети Mars Exploration Rover.  

Райдер Керолл «Щоденник за методикою Bullet Journal»

Райдер Керолл, автор цієї книги, розробив метод, що допомагає краще структурувати інформацію, швидше концентруватися та більш організовано підходити до планування. Він ділиться із читачем власною вже вдосконаленою та спрощеною системою Bullet Journal, яка має допомогти усім, хто нічого не встигає та забуває про важливі справи.

Гільде Естбю, Ульва Естбю «Углиб за морським коником»

Книга про те, як працює наш мозок та як влаштований один з найважливіших процесів – запам’ятовування. Авторкам вдалося не тільки передати точність процесів, а й перетворити наукові факти на цікаву, захопливу та метафоричну розповідь.  

Джоко Віллінк і Лейф Бебін «Абсолютна відповідальність: уроки лідерства від “морських котиків”»

Лідер має бути відповідальним, вірити у місію свого проєкту, надихати та спрямовувати команду, з якою працює, дослухатися до себе, а не до свого его. Здається, усе дуже просто, але в реальності це не так. Двоє колишніх військових перенесли свій досвід командування на цивільне життя та підприємництво і були приємно здивовані результатами ефективних лідерів.

Геміш Маккензі «На шаленій швидкості»

Не перша (і, сподіваємося, не остання) книга про діяльність компаній Ілона Маска та про нього як про керівника. Геміш Маккензі працював у Tesla і мав нагоду поспостерігати за тим, як Маску вдається втілювати свої ідеї в життя. Автор книги має дієві поради для підприємців та стартаперів: завжди мати чіткий план, не слухати критиків та бути трішечки нахабним.

Фото: David Iskander on Unsplash