Спецпроект : Спортивна філософія успіху

Життя – це рух,а спорт-ключ до нього! Із цієї миті забуваємо про фразу «обіцяю жити по-новому вже з наступного понеділка і ставимо собі за мету бути кращою версією себе вже зараз».Наш спортивний спецпроєкт-про те,як ставити перед собою мету та йти до успіху в будь-якій сфері на прикладі досвіду відомих і успішних спортсменок нашої країни.Які вони за кадром?Про що їх думки та яка історія за плечима у кожної? Про свою спортивну філософію успіху нам розповіли титуловані українські спортсменки: Аніта Луценко,Анна Різатдінова та Марина Бех.Поради від тих,хто знає,що таке бути сильною жінкою і надихати інших своїм прикладом.

Анна Різатдінова-взірець таланту,успіху й сумлінної праці.Вона гімнастка,бронзована призерка олімпійських ігор і турботлива мама.Анна розповіла нашому журналу про перші кроки в художній гімнастиці,спортивну секцію для сина та автобіографію «Роман зі спортом».

Анно, ви обрали гімнастику чи вона вас?
Моя мама – заслужений тренер із художньої гімнастики, тому я дуже багато часу проводила з нею на тренуваннях. Вперше я потрапила до залу в чотири роки, і мені дуже не сподобалось. Я сильно плакала і сказала, що більше ніколи туди не піду. Однак за рік повернулася й залишилася в гімнастиці на 17 років.

Що ви відчували, коли отримували свої перші нагороди?
Я посідала перші місця на чемпіонатах у Криму. Із цього приводу ходило багато чуток, що це все незаслужено й усі нагороди отримую тільки тому, що моя мама тренер. У якийсь момент я навіть почала сумніватися у своїх здібностях. Але коли стала виїжджати на чемпіонати України й посідати призові місця, то усвідомила, що в мені дійсно щось є.

Скажіть, травми в спорті неминучі?
Так, але я обійшлася без них. Спорт травмонебезпечний, але якщо ти професіонал, то просто не маєш права на поганий настрій або лінь.

Ваш син Роман помітно підріс. Ви вже обрали для нього спортивну секцію?
Я дуже хочу, щоб мій син став спортсменом. Сподіваюся, він загориться цією справою. Хочу, щоб він захопився тенісом, футболом або плаванням. Я мрію, щоб одного прекрасного дня я сиділа на трибуні й плакала від щастя, тому що на честь мого сина піднімають прапор України.

Як залучати дитину до спорту?
Батькам потрібно пам’ятати, що вони приводять дітей у спорт не для того, щоб реалізувати свої амбіції. До 10 років необхідно зацікавити дитину, зробити так, щоб вона бігла до залу й хотіла тренуватися. Це завдання і батьків, і тренера.

Які плани на майбутнє – у кар’єрі, загалом у житті?

Я написала автобіографічну книгу «Роман зі спортом», яка, найімовірніше, вийде влітку. Це мотиваційна книга про мою спортивну кар’єру, яка дасть відповіді на багато запи- тань тренерів, гімнасток і батьків. Наступний етап – відкриття спортивної школи для дітей, де навчатимуть гнучкості, розтяжки, але не просто на рівні здоров’я, а на більш професійному.

Анно, що ви побажаєте читачам журналу «Печерська Асамблея»?
Хочу побажати олімпійського настрою, справжнього спортивного духу, бачити мету й не помічати жодних перешкод.

Аніта Луценко-майстер спорту,срібна чемпіонка європи зі спортивної аеробіки й фітнесу,професійна фітнес-тренерка,експертка зі схуднення,співзасновниця онлайн-програми трансформації тіла WOWBODY,інструкторка шоу «Зважені та щасливі і турботлива мама».

Чи доводилося вам йти на жертви заради спорту?
Найпершою жертвою був сон у дитсадочку, коли всіх укладали, а мене із чотирьох років тричі на тиждень відвозили на спорт і тричі – на малювання. Ну і, звичайно, спорт – це не про здоров’я: свою здорову спину я залишила десь на змаганнях у 15–16 років. Дякувати Богу, після цього я пройшла навчання з пілатесу, тому зараз жодного болю і дискомфорту не відчуваю, але так було не завжди.

Поділіться дієвими способами, як розвинути силу духу.
Робити те, що хочеш, і не дивитися, не слухати тих, хто віднімає впевненість у собі. Безсумнівно, я за дії, а не обдумування. Поки думаєш, час спливає і запал проходить. Поки робиш щось, упевненість і досвід міцнішають.

Радієте позитивним результатам учасників вашої онлайн-програми схуднення WOWBODY?
Звісно! Це моє натхнення, мій стимул. Уся команда радіє, коли хтось із дівчат, наприклад, пише, що після пологів увійшов у свою найкращу форму з нашою програмою. Найулюбленіше – коли описують, що почали по-справжньому жити й не уявляють, наскільки безрадісно існували раніше. Відбувається перевтілення із жертви в людину, яка ставить себе на перший план.
Найголовніше – це ти, твої бажання і мрії. Все реально.

Що порадите майбутнім мамам, які бояться зайвих кілограмів після народження дитини?
Головне після пологів – не дослухатися до народних порад. Не їсти за двох, аби тільки молоко було. Навпаки – тренуватися, вживати всі продукти, на які у вас немає алергії; просити чоловіка, якщо він поруч, розділяти догляд за дииною і не соромитися цього. Коли «тебе їдять», то просто потрібно не наїдатися втричі більше, і потім все зайве зникне.

Чи існує дієта стрункості на все життя?

Їсти абсолютно все, тільки без перебільшення. Насолоджуватися легким відчуттям голоду перед їдою – це найкраща приправа. Не їсти, коли вже не лізе. Не сидіти на дієтах – це заздалегідь нездоровий і неправильний підхід. Їжа – це смачно, це наш друг, а не ворог.

Марина Бех-спортсменка-легкоатлетка,яка виступає в стрибках у довжину. Чемпіонка універсади-2019. Срібна призерка чемпіонату Європи-2018 року. Відтепер наша редакція знає секрети стрункості від чотириразової чемпінки України.

Що ви хотіли би знати про легку атлетику заздалегідь?
Певно, хотіла б знати, наскільки це травматичний вид спорту.

З яким настроєм потрібно йти на тренування?
Звичайно, з гарним. Налаштовуватися на позитив, що в тебе все вийде, буде чудове тренування. Лише з такими думками заходити до манежу.

Порадьте, як пережити поразку та перетворити її на безцінний досвід?
Насамперед потрібно зробити висновки, чому сталася поразка. Усвідомити, що зробив не так, щоб наступного разу не повторити своїх помилок.

Розкажіть про свої перші нагороди.
Перші вагомі нагороди – це незабутні відчуття. Для мене це було перше місце – найвища сходинка п’єдесталу, тоді я слухала гімн своєї країни. Досі мрію повторити, але поки що змогла досягти другої і третьої сходинки.

Як проходить ваш день?
Я прокидаюся, снідаю, потім у мене є небагато часу до першого тренування. Тренуюся, повертаюсь додому, обідаю і відпочиваю. Після цього їду на вечірнє тренування. Потім вдома роблю різні процедури для відновлення, щоб підготувати організм до наступного дня.

Розкажіть про свій режим харчування. Що переважає у вашому раціоні?
Я дотримуюся здорового харчування. Практично не вживаю солодкого, абсолютно не їм смаженої та жирної їжі. Я споживаю все корисне – дуже багато фруктів, овочів, салатів, щоб для організму не було зайвих навантажень, окрім тренувань.