Radio Masha

Radio Masha

Гарний настрій,людяність до своєї роботи.Роки практики та готовність викрутитися з будь-яких ситуацій-це все про роботу ведучого.Одна з найвідоміших радіоведучих в Україні,ведуча ранкового Let’s Go! Show на NRJ та телеведуча на M1 Маша Виноградова відкрила нам свої робочі секрети,розказала про те,як тримати себе у формі без дієт.Гармонійно поєднувати кар’єру та сім’ю.А також про запоруку особистого щастя.

Чи має ведучий весь час бути у доброму гуморі?
Звичайно! Але це не означає, що вас ніколи нічого не турбує. Просто усі свої питання і проблеми ви можете подавати, але подавати крізь призму позитиву. Від вас немає віяти негативом.

Що піднімає настрій особисто вам?
У мене вже стоїть внутрішній тумблер – на роботі щось автоматично вмикається, і я вмикаю настрій. Тобто саме той, який потрібен. Звичайно, один із секретів – треба любити свою роботу, і тоді ця кнопка «ВКЛ» буде працювати дуже легко.

Які якості повинна мати людина, яка хоче освоїти про- фесію ведучого?
По-перше, це людяність, а комунікабельність – це вже друге. Щоб працювати з людьми і для людей, ти не маєш права образити конкретну людину. І щоб уникнути цього, ти реально маєш бути людяним і з розумінням ставитися до всіх та всього. Ти маєш бути абсолютно відкритою людиною, дуже комунікабельною.

Чи були у вашій практиці кумедні або неочікувані ситуації у прямому етері або на сцені?
Були, починаючи з банальних – людина, яка зателефонувала на радіо, хотіла матюкнутися, і закінчуючи технічними – коли не працював навушник, який зв’язує тебе з режисером. А ти стоїш на великій сцені, у прямому етері, навколо тебе – тисячі людей, і ти не зовсім розумієш, коли ви вийдете на рекламу, чи готовий артист. Мені пощастило, що мій образ ведучої збігається із моїм образом у житті. Тому якщо я не розумію – чи ми в етері, чи вже пішли, то можу просто клеїти дурня, танцювати, посміхатися. Головне – не робити пе- реляканий вигляд, не показувати, що щось йде не так.

Ви проводите майстер-класи для тих, хто хоче стати радіоведучим. Не боїтеся навчити велику кількість конкурентів?
Ні, не боюся. Тому що я можу передати тільки ази, а далі йдуть роки практики. Щоб здобути круту майстерність, не вистачить дня, місяця чи навіть року. Це набагато більше. Я можу допомогти людям, які збираються піти на цей шлях, не зробити якихось помилок. Одразу відсікти ті моменти, які є поширеними, які були зі мною, з моїми колегами. Навчити можуть тільки кілька сотень прямих етерів.

Як вдається поєднувати кар’єру та сімейне життя? Чи багато часу виходить приділяти родині?
Будьмо чесними. Зараз більшість людей мого віку – це батьки, які працюють. Чи багато часу я приділяю родині? Останнім часом вважаю, що дуже багато, це пов’язано із карантином. Раніше були періоди, коли дуже багато зйомок, заходів, і реально ми могли кілька діб поспіль не бачити дитину. Але зараз набагато більше часу, щоб проводити його з родиною. Це все питання планування графіка. Тому що побачитися можна навіть в обідню перерву. Ми раніше з чоловіком ніколи не обідали, бо не думали, що можемо разом це робити. А останнім часом зустрічаємося у місті, обідаємо вдвох. Це можна було робити коли завгодно. Тому просто сплануйте собі графік згідно з вашими пріоритетами, і ваше життя стане крутішим.

У ваших соцмережах багато фотографій усією сім’єю. Як ваша популярність впливає на дочку та чоловіка? Коли у мене з’явилася донька, то я вже була ведучою дуже крутого ранкового шоу на радіо і майже одразу стала працювати на телебаченні. І для Майї бачити мене по тіві – це нормально. Вона каже: «О, мама!» і продовжує роби- ти свої справи. І вона зовсім не боїться камери, фоткатися, зніматися на відео. Але думаю, це не через те, що я телеведуча, це питання цього покоління, що так з усіма дітьми зараз. Тому не бачу, щоб на Майю це хоч якось впливало. І на чоловіка теж. Я працювала над своєю публічністю багато років – щоб різні портали відмічали мене (що це Маша Виноградова), коли фоткають на заході. А мій чоловік просто відкрив цього літа крутий заклад – Cuba Camp, і одразу всі портали почали відмічати, що це Олег Самойленко. Мені здається, що цього літа він став набагато популярнішим за мене, просто зробивши один класний проєкт.

Як ви підтримуєте себе у формі, яким видам спорту чи дієтам віддаєте перевагу?
Я не дружу зі спортом у вигляді спортивної зали. Час від часу захоплювалась ігровими видами спорту, ходила на танці. Потім був сквош, цього літа спробувала вейк-серфінг і батути. Але я нічого не доводжу до фіналу, просто пробую все. Щодо дієт, то вважаю, що їх не має існувати взагалі, має існувати здорове харчування. Є суперзожники, а я намагаюся харчуватися правильно, не п’ю газованих напоїв, каву з молоком – через те, що це впливає на мою шкіру. Я прийшла до цього через реакцію організму, а не через те, що це нездорово. І звичайно, у мене бувають зриви, можу їсти солодке, але більшість часу намагаюся харчуватися правильно. Тому я проти дієт, бо це тимчасове. Я за розуміння того, що харчування має бути якісним і здоровим, але всі ми люди й інколи можемо дозволяти собі зайве. Головне – розуміти, що це нормально, і не треба за це на себе ображатися.

Подорожі світом цього року були небезпечними, а подеколи і неможливими. Чи подорожували ви Україною?
Так, але небагато – були в Одесі, яку відвідували мільйон разів, і знову там було класно. У Львові, в якому донька ще ніколи не була. І їй дуже сподобалося – і під Львовом, і у замках. З одним проєктом ми виїжджали на Коростишівський каньйон, були у Чернігові, там живе моя бабуся. І усі місця, до яких я потрапила, – чудові і кайфові. Не відкрила для себе щось особливо нове, але подорожувати Україною – це класно. І я зацінила, що у нас підвищилася якість дорожнього покриття!

Якби завтра відкрилися всі кордони та пандемія ос- таточно завершилася, куди ви б полетіли в першу чергу?
У мене є два улюблені напрямки. Дуже полюбилася Італія, і я б із задоволенням поїхала туди, брала б там квитки на потяги і просто їхала з одного містечка до іншого. Італія чудова, за її атмосферою я дуже сумую. І інший напрямок – це Азія, Балі або дика частина В’єтнаму. Там теж є свої ос- трови, де тропіки і джунглі. Я обожнюю вологий клімат, літо. Обожнюю відсутність цивілізації, але певним чином на певний час. Це для мене чудове перезавантаження.

Що робить вас щасливою?

Я точно зрозуміла, що щасливою можу себе зробити тільки сама. Усі думки, усі відчуття – всередині нас, і що б не від- бувалося навколо, робить це мене щасливою чи ні – залежить тільки від мого сприйняття того, що відбувається. Бо одне і те ж саме можна сприймати по-різному. І якщо навчити себе сприймати все крізь призму позитиву, щастя і задоволення, то ви самі зробите себе щасливими.