Клініка Mary Care

Марям Пурпашанг: стоматолог зі щирою душею

Тільки уявіть собі, що запис на прийом до стоматолога не викликає у вас ані страху, ані паніки. Це можливо! Марям Пурпашанг – стоматологиня і головна лікарка клініки Mary Care Dental Clinic – розповіла «Печерській Асамблеї» про лазерну стоматологію, завдяки якій зуби лікують без болю та крові, про ставлення до лікарів у різних країнах, про особливості українських пацієнтів і про те, чому не варто боятися дантистів. 

Поширена думка, що пацієнти бояться стоматологів більше, ніж інших лікарів. Адже зазвичай зубні процедури запам’ятовуються з дитинства як дуже болісні. Які нові технології дозволяють побороти цей міф?

Для мене теж стоматологічні клініки були найстрашнішим місцем. Але я створила у Mary Care інтер’єр, у якому неможливо одразу відчути, що це клініка. Пацієнти інколи навіть плутаються та питають, чи за правильною адресою прийшли. (Сміється.) Мені дуже важливо, щоб люди, приїжджаючи до мене, мали хороші відчуття. Моя клініка – як дім, а стоматологія – не тільки професія, а й хобі. Я працюю залюбки, багато розмовляю з пацієнтами, можу випити чаю разом із ними або ввімкнути для них фільм чи музику під час сеансу. У моїй клініці кабінети великі за розміром, у кожному є столик, диванчик, телевізор, особливі крісла, які крутяться. 

Я багато подорожувала, побувала в багатьох закордонних клініках. Спостерігала як за професіоналізмом лікарів, так і за сервісом у клініці. Це мене надихнуло! Тож увага до найменших деталей, нюансів, а також комплексний підхід фахівців стали для мене важливими, основоположними при створенні Mary Care. Адже це команда професіоналів та однодумців, які люблять свою роботу й пацієнтів.  

До того ж я маю лазер і я використовую його в роботі – в усіх операціях, які можна виконати за його допомогою. На першому сеансі я не зможу вилікувати пацієнта. Ми розмовляємо, обговорюємо план лікування – це дає змогу пацієнту розслабитися. І вже на другому сеансі мені дуже легко. А на третьому – це взагалі не робота, а задоволення. Річ у тім, що я навчалася в різних країнах, і нам казали, що страх заважає отримати хороший позитивний ефект. Пацієнт має бути розслаблений, тож для мене дуже важливо, щоб мої клієнти почувалися добре, комфортно, щоб вони не боялися. Саме тому моя клініка дуже відрізняється від того, що зазвичай асоціюється зі стоматологією. А з Mary Care пацієнти навіть не хочуть іти додому! (Сміється.) 

Ваша клініка спеціалізується на цифровій і лазерній стоматології. У чому відмінність між звичайною та цифровою/лазерною стоматологією? 

Я два роки навчалася в Німеччині, я фахівець у галузі лазерної стоматології. Лазер для мене – як друга рука! А люди все ще думають, що його застосовують тільки для відбілювання. Але лазер має й інші можливості. За його допомогою операції можна зробити без швів, болю та крові. Під час сеансу пацієнт не відчуває, що йому роблять операцію. І це добре не лише для пацієнта, а й для лікаря. Потім не треба стежити, як зростається шов, чи є кровотеча тощо. До того ж я не використовую інші інструменти – ножиці, скальпелі. Тільки лазер. 

Багато хто думає, що якщо пацієнт не відчуває болю, то це просто в лікаря легка рука. Насправді ж це заслуга лазерної терапії. Тут, в Україні, часто не вірять в ефективність такого лікування, адже стоматологи купують лазер винятково для відбілювання. Однак таким лазером можна лікувати щелепний суглоб, пародонтит та навіть герпес. Ефект видно одразу. 

А ще існує думка, що лазерна терапія – це дуже дорого. Це не дорого! Надворі ХХІ століття, скільки ж можна мучити себе? У світі це вже звичайне лікування, а в нас ще є до нього недовіра. А я вже майже п’ять років лазерний лікар. І бачу ефект. 

Ще одна нова технологія, яку я застосовую, – це сканер. Використовуємо його, щоб не робити відбиток зубів. При знятті відбитка традиційним методом багато пацієнтів відчувають дискомфорт та нудоту. Цифровий сканер робить цю процедуру максимально комфортною для пацієнта. За допомогою такого обладнання можна досягти якнайкращого прилягання майбутніх коронок та вінірів, що свідчить про довгочасність майбутньої конструкції.

Ви навчалися в Ірані, Німеччині, США. Чи відрізняється ставлення пацієнта до стоматолога в інших країнах?

Стоматологів дуже поважають, довіряють. Лікар – це завжди повага. Ми звертаємося одне до одного лише на «ви» й ніколи не називаємо просто на ім’я. Я скажу колезі: «Докторе Богдане», якщо щось потрібно спитати. В інших країнах доктор – це як бог у своїй справі. А в Україні лікарям трошки не довіряють. 

Узагалі, якщо порівнювати стоматологію в Україні та інших країнах, відмінності чималі. У багатьох країнах видалити зуб, поставити імплант – дуже дорого, а в Україні, навпаки, можна отримати стоматологічне лікування за доступними цінами. В інших країнах роблять більше профілактики, чистки, кожні пів року пацієнт приходить на огляд – щоб перевірити, чи все добре. Люди дуже цінують свої зуби. Натомість в Україні пацієнти звертаються вже коли дуже боляче, коли зуб руйнується. І самі пропонують план лікування! Це неправильно, навіть коли стосується лише чистки, – лікар бачить стан зубів і сам запропонує той вид чистки, який підходить. Щоб правильно спланувати майбутнє лікування пацієнта, я збираю консиліум у нашій клініці Mary Care, і ми разом із командою обираємо оптимальний план терапії та в максимально стислі терміни досягаємо бажаного результату.

Чи існують тренди в естетичній стоматології? Чи відрізняються вони в Україні та світі? 

Раніше в Америці була мода на дуже білі зуби. У США навіть є спеціалізовані магазини, де можна придбати все необхідне для відбілювання – не тільки пасту, а й жуйку, лак тощо. І люди самі вдома це роблять, бо послуги стоматолога дуже дорогі, звичайна страховка їх не покриває. Але модні тенденції в Америці, наприклад, і в нас дуже різняться. У нас більше у тренді природність – трохи відбілювання плюс гарна форма зубів. 

Але я завжди кажу: те, що пов’язано із зубами, – не мода. Це ваше здоров’я, ваше доглянуте, красиве обличчя. І в Україні я не спостерігала якихось екстравагантних прохань від пацієнтів. А от близько семи років тому в Ірані була мода на довгі гострі клики – як у вампіра. Або великі зуби – як у зайця. Мене просили й таке зробити. Більше подібних випадків у мене ніколи не було. Я вважаю, що краще не робити того, що матиме негарний, неприродний вигляд. 

Чи є професійна чистка зубів обов’язковою процедурою? Як часто її потрібно робити? Чим відрізняється професійна чистка від чистки Air Flow, що її пропонують у Mary Care Dental Clinic?

Чистка зубів – це профілактика. І вона залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. Стоматолог має оглянути та визначити, який тип чистки застосовувати. Ультразвукова чистка спрямована на позбавлення від зубного каменю, а Air Flow – нова методика, за допомогою цього апарату знімають пігментований наліт із поверхні зубів аерозольним струменем, до складу якого включають дрібнодисперсні часточки спеціального порошку та фторованої води. 

Щодо ціни на Air Flow, то вона може варіювати, адже хтось використовує неліцензовані препарати, що впливає на майбутній результат і може спричинити запалення або подразнення. Клініка Mary Care використовує тільки ліцензовані препарати та обладнання системи EMS – це найкращий варіант для якісного й ефективного результату.