Natalie Orlie- сучасна класика

Natalie Orlie- сучасна класика

Музика, яка поєднує в собі класику та сучасність, є її покликанням. Співачка Natalie Orlie розказала «Печерській Асамблеї» про жанр класичний кросовер і популярність за кордоном, про сім’ю та омріяну подорож.

Ви працюєте в досить складному жанрі музики для широкої аудиторії – сlassical crossover. Поясніть, будь ласка, що це за стиль.

Жанр класичний кросовер є простим і складним водночас. Він поєднує в собі класичний академічний вокал та сучасне нью-ейдж звучання. Почувши класичний кросовер уперше, слухач не одразу може стати його прихильником, але, впевнена, він захоче прослухати цю музику знову.

Як ви прийшли до того, щоб реалізувати себе у сlassical crossover?


Перша спроба реалізувати цю ідею була ще під час навчання в музичній академії. Ми з друзями експериментували і створили сучасний ремейк на класичний романс Марка Кропивницького «Соловейко». Спроба була дуже вдалою, і я навіть виступила з вищезгаданою композицією на концерті в Палаці «Україна». Можна сказати, що доля дала мені аванс у вигляді такого успіху. Але потім я відклала на деякий час свій розвиток у цьому напрямі та присвятила себе навчанню в музичній академії, вивченню нових оперних партій. Однак що більше я навчалася, то більше розуміла, що моя душа тяжіє до сучасної симфонічної музики, що саме класичний кросовер – моє покликання. Тому з 2015 року я вирішила цілком присвятити себе цьому стилю.

Яким виконавцям ви віддаєте перевагу, яку музику слухаєте?


Я люблю слухати якісну музику. Мене завжди надихають професійність і глибина особистості виконавця. Якщо музика створена на високому професійному рівні, то жанр не має значення – це може бути і реп, і рок, і поп-музика. Наприклад, Sarah Brightman, Limp Bizkit, Imagine Dragons.

Як створюються костюми, образи для ваших шоу, відео та виступів? Це реалізація ваших ідей чи плідна співпраця зі стилістами й художниками?


Сценічний костюм – це музика, замкнена у тканині. На створення образів мене надихають такі дизайнери, як Guo Pei та Elie Saab, а втілювати мої ідеї мені допомагає команда професіоналів (Христини Гарної).

Розкажіть про ваш новий альбом. Про що він, що для вас означає?


2020 рік був непростим для всіх нас. І своїм альбомом я хочу підтримати людей – не занепадати духом, не опускати руки, не впадати у відчай. Сила кожної людини завжди з нею, у її серці й душі. Долаючи труднощі, борючись зі своїми внутрішніми драконами, людина стає тільки сильнішою.
І звичайно ж, мій альбом «Desire» про сім’ю, народні традиції та рідну землю.

Чи є різниця між сприйняттям сlassical crossover в Україні та світі? Чи є у вас слухачі за кордоном?


Український слухач – унікальний. Наші люди настільки відкриті до сприйняття всього нового, що під час виступів я не відчуваю особливих відмінностей між українською та іноземною публікою.
Звісно, так історично склалося, що класичний кросовер більш популярний за кордоном. Мої кліпи на пісні «Thinking of you» та «Song of wind» транслюються на британському каналі. Та, на щастя, європейський шлях розвитку України дає свої позитивні плоди для збагачення музичного поля нашої держави.

У вас є донька, яка займається балетом. Чи хотіли б ви, щоб вона пішла вашими стопами?


Як любляча мама, я хочу максимально розкрити її природні таланти та здібності, а свій життєвий шлях вона обере сама. А ми, батьки, у всьому її підтримаємо. Для мене найголовніше – щоб донечка була щасливою людиною.

Як встигаєте займатися творчістю, вокалом, підтримувати фізичну форму і приділяти час собі та своїй сім’ї?


Сама не знаю. (Сміється.) Після напруженого тижня, коли в мене з’являється вільна хвилинка, я аналізую минулий тиждень і сама дивуюсь, як усе встигла зробити. Але артист не має вибору. Артист – це спосіб життя.

На які справи чи хобі вам зараз бракує часу?


Хотіла би поїхати в мандрівку Мексикою. Побачити підземні озера – сеноти й підземну печеру. Зануритися в шаманські традиції та культуру індіанців Мезоамерики під час весняного сонцестояння.

Що дає вам енергію та натхнення на нову творчість?


На це питання немає однозначної відповіді. Мені є що сказати людям. Коли залишаєшся наодинці з собою, починаєш краще відчувати себе і світ довкола. Творчість любить самотність.