Великі випуски з Антоном Птушкіним

Великі випуски з Антоном Птушкіним: топ-5 фактів про Швецію

Цієї неділі, 13 грудня, о 10.45 на каналі «1+1» вийде нова серія «Великих випусків з Антоном Птушкіним», в якій відомий тревел-документаліст вирушить до Швеції. Головною філософією життя шведів є термін «Lagom», який стверджує, що всього повинно бути в міру. Сам термін в Швеції означає «баланс» або «рівновага». Для шведів це означає відмову від демонстрації свого матеріального становища та баланс між роботою та особистим життям, тобто пошук «золотої середини» у всьому.

7 місце в топі найбільш щасливих країн світу

З 2012 року ООН щорічно публікує рейтинг «World Happines Report» – це рейтинг найщасливіших країн у світі, де за результатами 2020 року Швеція займає 7 місце. ООН аналізує такі дані: ВВП на душу населення, ставлення до корупції, тривалість життя, ставлення до свободи і т.д. Причин для щастя у шведів кілька: по-перше, відносна рівність у суспільстві, адже різниця між багатими і бідними не суттєва, тому що тут не прийнято виставляти напоказ своє багатство. По-друге, люди в Швеції соціально захищені, вони не бояться втратити роботу, тому що звільнити шведа майже неможливо. Мешканці Швеції не працюють більше середньої норми, а решту часу витрачають на себе, сім’ю, природу і спорт.

Міні-магазин вінілу для мишей

Anonymouse – це художній колектив, котрий створює мініатюрні твори мистецтва, які відображають сценки із життя мишей, якщо їхній спосіб життя був би схожий на поведінку людей. Міні-магазин вінілу для мишей «Ricotta Records» знаходиться в шведському місті Лунд. Незважаючи на малі розміри, у магазині все дуже деталізовано. Там є платівка мишачого Девіда Боуї, вініл гурту Destiny`s Cheese, Emmy Winemouse і т.д. Мініатюрний мишачий магазин вінілу, аптека та інші витвори мистецтва вже стали популярними туристичними локаціями Швеції.

Швеція купує сміття у Норвегії та Великобританії

Швеції не вистачає власного сміття, так як сміттєспалювальні заводи переробляють 99% сміття і менше 1% відходів в підсумку потрапляє на сміттєзвалище. Стокгольм більш ніж на 40% забезпечується електроенергією за рахунок переробки відходів. Тому держава закуповує сміття в сусідніх країнах. Завдяки отриманій енергії від переробки відходів Швеція опалює більше 1 мільйона квартир і ще майже 700 тисяч квартир забезпечує електроенергією.

Швеція не вводила карантин

Швеція – єдина країна в ЄС, яка не закривалася на карантин, а всі обмеження, які були, носили лише рекомендаційний характер. До яких наслідків призвели такі рекомендації, дивіться у неділю у новому «Великому випуску з Антоном Птушкіним».

У Швеції майже неможливо звільнити людину

У Швеції існує система «First In, Last Out», що означає: чим більше ти працюєш в компанії, тим складніше тебе звільнити. Для звільнення повинні бути дуже вагомі причини, і навіть якщо співробітника хочуть звільнити, йому можуть запропонувати компенсацію у сумі піврічної зарплатні.

Крім цього, у новому шведському випуску Антон Птушкін познайомиться з архітектурою двох міст -Стокгольма та Мальме, з’їздить на завод гіперкарів Koenigsegg, «хакне» будівлю та покатається на незвичайних шведських дошках для серфінгу.

Ще більше цікавих фактів про Швецію дивіться у новій серії «Великих випусків з Антоном Птушкіним» цієї неділі, 13 грудня, о 10.45 на каналі «1+1».