• Головна
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • Соцмережі, залежність та схильність до навчання: 5 книг про різні феномени
5 книг про різні феномени

Соцмережі, залежність та схильність до навчання: 5 книг про різні феномени

Завдяки яким чинникам виникає залежність, як працює наш мозок під час навчання, як на нього впливає нове технологічне середовище? Як не звертати увагу на показне щастя у соціальних мережах та натомість бути щасливим самому? Чому ранні підйоми та успіх у бізнесі є пов’язаними між собою факторами? На усі ці питання можна знайти відповіді у нашій підбірці з 5 книг про різні феномени.

Андерс Хансен «Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресії»

Книга присвячена роботі найціннішого органу людини – мозку. Автор пояснює, що наш мозок не адаптований під середовище, у якому ми зараз живемо. Наприклад, у давні часи тривожність та очікування небезпеки (нападу хижака, наприклад) могли врятувати життя, а зараз це призводить до психічних розладів. Також Андерс Хансен розповідає і про речі, які трапляються із нами щодня – залежність від телефону, залипання у соцсережах (яке ще називають думскролінгом), феномен багатозадачності, депресію, тривогу, різні емоційні стани та необхідність у гормоні щастя.

Гел Елрод, Девід Озборн, Онорі Кордер «Чудовий ранок мільйонерів. Як не проспати своє багатство»

Чимало багатих людей мають звичку рано вставати, і у цій книзі пояснюють такий феномен. Графік та його дотримання мають неабияку роль у становленні успіху людини, а особливу увагу тренери та коучі міліонерів рекомендують звернути саме на ранковий час. Автори називають ранні підйоми інвестицією у власний розвиток – якщо встати раніше, то встигнеш зайнятися спортом, помедитувати, почитати, переглянути плани на день, візуалізувати свої успіхи тощо.

Українською книга доступна у передзамовленні.

Джудіт Ґрізел «Завжди замало»

Говорячи про залежність, ми часто маємо на увазі вживання наркотичних речовин. Більш за те: авторка цієї книги ледь не померла від передозування. Проте їй стало сили не тільки витягти себе з цього та вилікуватися, позбавитися залежності, а й почати досліджувати феномен залежності – чому вона виникає, які чинники сприяють цьому, як позбавитися залежності. Джудіт Ґрізел привертає увагу до проблеми, про яку неохоче говорять у суспільстві, проте її досвід та знання можуть допомогти іншим – зрозуміти появу цього стану та запобігти появі залежності.

Тім Боно «Наука щастя. Коли лайки – це ще не все»

Показний успіх у соціальних мережах не є відповідником щастя. Так вважає викладач курсу «Позитивна психологія» та автор цієї книги Тім Боно, а ми не можемо не погодитися. Він акцентує не на тих профілях, які транслюють показне щастя та успіх, а на тих користувачах, які з захопленням дивляться на це та намагаються порівняти себе з іншими. Такий процес призводить до розчарування, пригнічення та навіть може провокувати психічні захворювання. Проте Боно дослідив це питання на практиці та має дієві поради, як цього уникнути.

Станіслас Деан «Як ми вчимося»

Автор цієї книги – нейробіолог. Тож він з наукової точки зору розповідає про те, як триває процес навчання всередині – що відбувається із мозком у цей час, які чинники впливають на нього та які новітні дослідження треба враховувати під час навчання. Особливу увагу Станіслас Деан приділяє недосконалій системі шкільної освіти, яку, на його думку, треба стрімко змінювати.

Фото: Brodie Vissers from Burst