• Головна
  • /
  • Без категорії
  • /
  • Дмитро Комаров зняв ексклюзивний репортаж із останніми власницями «ніжок-лотосів» у Китаї
Дмитро Комаров

Дмитро Комаров зняв ексклюзивний репортаж із останніми власницями «ніжок-лотосів» у Китаї

Сьогодні, 16 вересня, о 22.45 на глядачів каналу «1+1» чекає один із найеклюзивніших випусків тревел-шоу «Світ навиворіт». Дмитру Комарову під час китайської експедиції вдалося знайти та записати інтерв’ю із останніми власницями «ніжок-лотосів». Сьогодні це 80-річні жінки зі стопами розміром з 7-9 сантиметрів, які у дитинстві пройшли болісний обряд бинтування ніг.

Про особливі зйомки та свої враження від спілкування з героїнями нового випуску Дмитро Комаров розповів у студії «Сніданку з 1+1»

Ніжки-лотоси – древній еталон краси китайських жінок. Протягом багатьох віків у Піднебесній вважалося, що тільки дівчина з маленькою ногою може успішно вийти заміж. Тому з самого дитинства дівчатам бинтували ноги, щоб зупинити їх ріст. 

«Традиція бинтування зародилася після того, коли імператор побачив, як гарно танцює одна з його наложниць, у якої були дуже маленькі ніжки. І він сказав, що під кожним її кроком на землі з’являються лотоси. Так виник ідеал краси – ніжка розміром з 7 сантиметрів», – розповів Дмитро Комаров під час ефіру.

У Китаї жінки з ногами-лотосами носили особливе взуття – традиційні туфлі-лотоси. Щоб продемонструвати, наскільки вони були маленькими, ведучий «Світу навиворіт» приніс з собою пару таких туфель, та навіть спробував приміряти їх на ногу Людмили Барбір.

«Найстрашніше те, що «ноги-лотоси» – це непоодиноке явище. Абсолютно у всьому Китаї близько тисячі років так страждали всі жінки. Якщо ти дівчина, тобі ламають пальці, тому що стандарти краси того часу говорили, що ти не вийдеш заміж», – поділився шокуючими враженнями ведучий.

У Китаї команді «Світу навиворіт» вдалося поспілкуватися з жінками, які пройшли через жахливі муки, щоб зменшити свою ногу до таких розмірів. Вони розкажуть Дмитру Комарову, що відчували у дитинстві під час цього обряду, а також ексклюзивно покажуть, як без пов’язок і туфлів виглядає їх нога, яка тисячоліттями вважалась еталоном краси в Китаї.

Крім того, у новій серії Дмитро Комаров перевірить на собі традиційний китайський ритуал та сам спробує походити з забинтованими ногами. 

Не пропустіть особливий випуск китайського сезону програми «Світ навиворіт» з Дмитром Комаровим вже сьогодні о 22.45 на каналі «1+1».