PARK3020

15 вересня відкрився PARK3020 — перший публічний парк сучасної скульптури в Україні

Експозиція складається з 23 робіт українських скульпторів, серед яких Назар Білик, Анна Звягінцева, Олексій Золотарьов, Антон Логов, Анна Надуда, Богдан Томашевський, Володимир Кочмар та інші. Скульптура Олексія Золотарьова «Вухо» сягає восьми метрів у висоту, а над об’єктом «Простір навколо» Назар Білик працював понад чотири роки. Окрім основної експозиції на відкритті також представили результати весняного скульптурного симпозіуму, під час якого було використано 40 тон граніту.

«PARK3020 — це скульптурний парк під відкритим небом, який є посилом нащадкам на тисячоліття. У сучасній скульптурі ми закодовуємо наші цінності, хочемо розказати майбутнім поколінням, про що ми мріяли, що нас надихало. Це передача інформації через скульптуру. Парк повинен стати майданчиком для українських скульпторів і віддзеркаленням їхніх мрій та творчих амбіцій. Мені б хотілося, щоб українська душа була розкрита й про неї дізнався весь світ», — зазначив візіонер PARK3020 Ігор Кривецький під час церемонії відкриття.

«PARK3020 — це довготривалий проєкт розбудови художньої спільноти та формування конкурентоспроможної української культури не лише на національному рівні, а й на світовому. Парк є місцем, де українське мистецтво та скульптура, зокрема, стають ближчими до визнаних експертів та до широкої публіки: сучасне мистецтво в Україні є вартим того, щоб про нього говорили», –– коментує кураторка проєкту та засновниця агенції культурного менеджменту Port.agency Катя Тейлор.

Головною амбіцією PARK3020 є запуск комплексної освітньої програми та міжнародного обміну, а також постійне щорічне оновлення експозиції парку. Зокрема завдяки співпраці з британською інституцією презентації публічного мистецтва — Йоркширським скульптурним парком.

«Я рада нашій співпраці з PARK3020. Ми щойно відновили роботу Йоркширського скульптурного парку й були приголомшені зростаючим суспільним попитом на скульптуру та природу, яка, здається, стала ще більш важливою для людей під час пандемії. Ми чекаємо з нетерпінням на те, щоб доєднатися до роботи першого в Україні постійного парку скульптур, підтримувати художників та приносити людям натхнення та радість», — поділилася враженнями кураторка Yorkshire Sculpture Park та членкиня експертної ради PARK3020 Хелен Фебі у відеозверненні на відкритті.

PARK3020 — унікальна платформа та інституція, яка є відкритою для широкої публіки. Парк знаходиться в 25 км від центру Львова у с. Стрілки біля Edem Resort Medical & SPA. Вхід до парку безкоштовний за підтвердженою реєстрацією на сайті.

Також на сайті зовсім скоро з’явиться актуальна інформація про наступні проєкти, освітні програми та перспективи розвитку.