українські зірки та їхні діти

Щастя бути разом: українські зірки та їхні діти

1 червня традиційно відзначають Всесвітній день захисту дітей. До цього свята команда «Печерської Асамблеї» підготувала короткий дайджест про те, як українські зірки виховують своїх дітей. Ексклюзивною інформацією з нами поділилися Поліна Логунова, Маша Виноградова, Ірина Федишин, Арсен Мірзоян, Сергій Кузін, Сергій Середа, Вікторія Батуі, Анастасія Приходько та інші.

Поліна Логунова

Ідеальний день разом з дитиною …

Це встати без будильника, поснідати разом, валятися в ліжку, обійматися, потім забігти в душ, зібрати і одягнутися як принцеси, відправитись на прогулянку, нікуди не поспішати і кататися на самокатах.

Ваші методи виховання – це батіг чи пряник?

Пряників більше, але за недотримання рамок пристойності, або нахабний непослух можна отримати трохи батога, у всьому повинен бути баланс, крайнощі безумовно не підуть на користь, будь то крайності пряникові або батога.

Займатися вихованням 24 на 7 чи реалізовувати власні амбіції, але приділяти час дитині?

Займатися вихованням 24 на 7 нерозумно, діти беруть приклад і все вбирають як губка, особисто для мене краще подавати приклад реалізованої і повної життя мами, ніж ось це ось все. Тут знову повернусь до балансу – організація свого робочого дня і часу, який проводиш з дитиною – ось завдання, це дуже складно, але ніхто не говорив, що буде просто.

Надати можливість помилятися та отримувати досвід чи вирішувати усі за дитину?

Тільки свої помилки дають найкращий результат, хоча наводити приклади помилок інших людей вкрай необхідно, тоді ваша дитина може прийняти рішення лише оступившись, а не впавши, роздерши коліно. Помилок не уникнути, але силу удару можна мінімізувати, бо з труднощів виростають великі і вольові.

Дарувати подарунки (іграшки, гаджети) чи враження?

Все важливо, але побачити світ куди корисніше. ніж 100500 лялечок. Відвідати музеї, показати історію життя попередніх століть – для мене це бездоганне проведення часу.

Приховувати дитину від публіки чи робити її медійним персонажем від самого дитинства?

Медійність або прихованість особистості дитини – ваше особисте рішення! Ніколи не вгадаєш потрібно буде це дитині чи ні, але якщо ви робите з нього “Няшку в інтернеті” – прийміть, якщо дитина виросте і не захоче це продовжувати, не має значення, скільки сил ви на це витратили.

Запорука успіху в стосунках з дитиною полягає в …

обіймах і безумовній любові.

Маша Виноградова

Ідеальний день разом з дитиною – це …

День, коли я всіма думками перебуваю з дитиною, коли ні про що більше не потрібно піклуватися. А вже чим зайнятись ми собі придумаємо!

Ваші методи виховання – це батіг чи пряник?

Звичайно, пряник! Все повинно бути через добро, потрібно показувати, що класні вчинки винагороджуються. У нас навіть є «система гарної поведінки» – якщо донька отримує 100 балів за цією системою, то ми даруємо їй те, що вона хоче. Система працює! І це пряник!

Займатися вихованням 24 на 7 чи реалізовувати власні амбіції, але приділяти час дитині?

Робити так, як комфортно мамі. 

Дати можливість помилятися і отримувати досвід чи приймати рішення за дитину?

Це прозвучить жорстоко, але я даю своїй дитині можливість помилятися. Звичайно, коли це безпечно для життя! Але я ж не одна займаюсь вихованням. Чоловік б всюди її убезпечив і все вирішував як дорослий, а я за те, щоб вона пройшла свій шлях.

Дарувати подарунки (іграшки, гаджети) чи враження?

І те, і інше. Іграшки та деякі гаджети – це про дитинство, а враження … Коли ти виростаєш, то цінуєш враження, а коли ти маленький, то ще не можеш їх оцінити. Хоча емоцій отримуєш безліч!

Приховувати дитини від публіки чи робити його медійним персонажем з самого дитинства?

Я ніколи не приховувала свою доньку, але і не робила її медійною. Веду себе як звичайна мама – виставляю її в соцмережах, розповідаю про неї в інтерв’ю, якщо це комфортно. І якщо вона хоче взяти участь у чомусь, то я за будь-чому, то я за будь-який “двіж”, який їй в радість.

Запорука успіху в стосунках з дитиною полягає в …

тому, щоб завжди пам’ятати, що перед тобою стоїть справжня людина, у неї є почуття, емоції, бажання, втома, злість. Це абсолютно повноцінна людина. І спілкуватися з нею, і сприймати її потрібно саме так. Тоді у вас все вийде.

Анатолій Анатоліч – ведучий програми «Ранок з Україною» на телеканалі «Україна».

Ідеальний день разом з дитиною – це день біля океану, бажано Тихого, бажано в Каліфорнії. Це мій ідеальний день з родиною.

Ваші методи виховання – батіг чи пряник? Я б так жорстко не розділяв батіг і пряник. Виховання дитини не зводитися до дивних пряників, різних десертів, це все морально та фізично застаріло. Тому і не батіг, і не пряник.

Дати можливість помилятися і отримувати досвід чи приймати рішення за дитину?

Напевно, помилятися. Злукавлю, якщо не скажу, що при цьому я, звісно, хвилююся через вчинки дітей і через те, щоб вони не обпеклися. Тому, зрозуміло, якщо вони тягнуться до гарячого чайника, обов’язково попереджу, що обпечуться.

Дарувати подарунки чи враження?

Ми даруємо багато вражень, часто подорожуємо, намагаємося бувати в різних місцях, і нам це вдається. На це витрачаємо досить багато грошей, за які можна було б купити десятки, а то і сотні крутих гаджетів. Тому, все-таки, враження.

Приховувати дитини від публіки чи робити її медійним персонажем із самого дитинства?

Ми спеціально не робимо з наших дітей медійних особистостей, не ведемо окремі сторінки в Instagram або YouTube. Вони бачать, що їхній тато працює в медіа, його впізнають на вулицях, показують по телевізору… І це, швидше, накладає певну відповідальність на дітей, які навіть у громадських місцях розуміють, що вони мої діти, і не можуть поводитися якось розв’язно, це буде дуже дивно, адже вони не можуть підвести батька. Але свідомо не готуємо їх до суспільного життя.

Запорука успіху у стосунках з дитиною полягає в…

Запорука успіху у стосунках з дитиною максимально проста – це просто любов, найголовніше правило, номер один, і номер два – теж любов, а все інше – деталі: який відсоток батога, який відсоток пряника або взагалі лише пряники, ніяких батогів.

Арсен Мірзоян 

Ідеальний день разом із дитиною – це … 

Прогулянка на свіжому повітрі: парк, ліс, річка… Ліпити сніговика, годувати птахів, виходити на лід, гепнутися пару разів на ковзанці 🙂 а потім грітися в кав‘ярні, какао і тортик. Чи на велосипеді подолати добру відстань, щоб зануритись у водоспад, чи подивитись, як спить вулкан, або поїхати на рафтинг, а потім смажити сосиски, бо обід в готелі не такий самчний. Ну а справді в них там хліб свіжий, а сосиски вони варять. Головна мета це, або адреналін, або здивувати. Ми – дорослі, вже забули цей стан. А від таких емоцій народжуються ідеї і з‘являються нові бажання, мрії і дитячі уяви про світ.

Ваші методи виховання – це батіг чи пряник?

Я звісно за пряники. Просто вони мають бути різної якості.

Займатися вихованням 24 на 7 чи реалізовувати власні амбіції, але приділяти час дитині?

Власні амбіції це добре, батьки це приклад, модель і я вважаю, що було б непогано бути трохи цікавішим за будь-який гаджет, чи стрічку соцмереж.

Надати можливість помилятися та отримувати досвід чи вирішувати усі за дитину?

Обов‘язково надати можливість помилитися, але під пильним наглядом і з роз’ясненням можливих наслідків. Досвід – це головне!

Дарувати подарунки (іграшки, гаджети) чи враження?

Звісно враження! Але ж без моделювання цих спогадів як? Іграшки формують уявний світ. Справжню ж черепаху я не подарую, а іграшкова всерівно оживе в уяві і нагадає про море. І диван на якийсь час стане пірсом. Саме іграшки мають рятувати дітей від гаджетів.

Приховувати дитину від публіки чи робити її медійним персонажем від самого дитинства?

Все має бути природньо і органічно. Ми ж домовилися, що у дитини є вибір. Право прийняти рішення.

Запорука успіху в стосунках із дитиною полягає у …

Тут я не фахівець і сам шукаю цей ключ. Для мене головне дивитись в очі і не забувати про посмішку) я прихильник того, щоб бути другом і стерти грань батька. Бо іноді діти бояться відвертого діалогу з батьками, а так можна проґавити, саме цінне. Це ж батьки мають пишатися своїм чадом і чадо намагається не розчарувати батьків. А друг сприймає тебе таким, який ти є.

Ольга Джарти засновниця ГО «Київ Квітучий»

Ідеальний день разом з дитиною?

З огляду на мій робочий графік, взагалі провести цілий день з дітьми для мене вже ідеально (усміхається). Я люблю дивитися, як вони прокидаються, ми разом готуємо сніданок, вони люблять робити омлети або scrambled eggs. Або збираємося і всією сім’єю їдемо кудись на сніданок. Коли хороша погода, любимо їздити на екскурсії, наприклад, на ферму, подивитися на тварин або в зоопарк. Нещодавно їздили на дитячу залізницю, нам всім дуже сподобалося. Дитячі емоції неможливо передати словами. Кращий день, проведений разом, для моїх дітей – коли все за їхніми правилами. Якщо я поринаю в їхній розклад, це дуже весело, ми так іноді граємо. Але, звісно, такі дні – це не буденність, а, швидше, розвага.

Ваші методи виховання це батіг чи пряник?

Не можу сказати, що це батіг чи пряник, завжди намагаюся знайти золоту середину. Ти не можеш бути супердоброю мамою, адже для дитини потрібні рамки. Також дуже важливий графік, щоденний розклад. Мені здається, що в дитини має бути режим дня, це краще і для неї, і для її батьків.

Як 24/7 приділяти увагу дитині і не втратити власні амбіції

Звісно, проводити час із дитиною – надзвичайно важливо, вона вбирає енергетику, поведінку батьків, як губка. Повторює і проектує твою поведінку, твої звички і спілкування з іншими людьми на себе. Потрібно намагатися проводити з дітьми якомога більше часу, але слід розуміти, що і реалізація себе – теж важливий факт. Хочеться, щоб вони тобою пишалися, і в майбутньому, коли виростуть, сказали: «Мамо, ти така крута. Ми тобою так пишаємося». Але тут, звісно, складно тримати баланс, адже коли поринаєш у роботу, вона тебе засмоктує. І головне – вчасно витягти себе за комір і зрозуміти, що ти в цій родині, в цьому житті не сам. Я завжди знаю, що діти для мене на першому місці.

Дати можливість помилятися й отримувати досвід або приймати рішення за дитину.

Приймати рішення за дитину, на жаль, навіть у віці моїх дітей не завжди виходить, тому що з ними вже часто домовляємося. У них є своя думка, бажання, забаганки, і щоб не зламати їхній характер, ти намагаєшся розповісти, чому так, а не говорити строго: «ні, я так сказав». Діти, як і дорослі, теж потребують пояснень, пошуку варіантів. Так само й мені моя мама говорила: «Вчися на моїх помилках», а ми все одно робимо по-своєму і потім розуміємо, як мама була права. Ми ніяк не вбережемо дітей від їхніх помилок, можемо просто розмовляти з ними, намагатися пояснити, але все одно в них буде свій шлях, свої переживання, свої тривоги. Для мене дуже важливо вибудувати наші стосунки з дітьми так, щоб вони зі мною ділилися цими переживаннями, і я розуміла, що відбувається в їхньому житті, і могла завжди підставити плече.

Дарувати подарунки (іграшки, гаджети) чи враження?

Для мене емоції і враження надзвичайно важливі: бачити сяючі дитячі очі, коли вони годують жирафу в зоопарку або дивляться на буйвола або катаються на поїзді або грають у парку з дітьми – ці враження просто нереальні. Але без подарунків у нашому світі ніяк – багато свят, ми ходимо на дні народження, до нас ходять на дні народження. Бабусі й дідусі, які задаровують подарунками. В усьому важливий баланс, не варто переборщувати ні з емоціями, ні з подарунками.

Приховувати дитину від публіки чи робити її медійним персонажем із самого дитинства?

Наше рішення з чоловіком було таким: ми не робимо дітей медійними персонажами. Але це особисте рішення кожного з батьків, тут не можна засуджувати, вказувати, як правильно, а як ні. Наші діти трошки підростуть, і, можливо, самі схочуть показати себе, зареєструватися в соціальних мережах.

Запорука успіху у стосунках із дитиною полягає у…

Взаєморозумінні, мені здається, дуже важливо слухати і чути дитину.

Анастасія Приходько

Ідеальний день разом з дитиною – це …

Коли його нічого не турбує і він в хорошому настрої (я про наймолодшого). У мене троє дітей, дуже складно ловити момент, коли у всіх все добре і у всіх гарний настрій. Але, буває і таке. Ми дуже любимо гуляти на свіжому повітрі, купатися в басейні, коли літо і готувати улюблені смаколики кожного.

Ваші методи виховання – це батіг чи пряник?

Я не поділяю метод батога чи пряника, я за те, що кожен в родині повинен бути відповідальним за свої дії. Батьки тримати своє слово: в позитивному ключі, купувати подарунки або вести в парк, якщо обіцяли. І так само забороняти мультфільми або солодощі так само, якщо обіцяли.

Займатися вихованням 24 на 7 чи реалізовувати власні амбіції, але приділяти час дитині?

Я за реалізацію. Найкращий приклад дітям – успішні і самодостатні батьки, але, в той же час – моє святе правило приділяти час кожному з дітей! Дитину важливо не просто слухати, але, і чути, що він хоче, про що думає, про що мріє, що у нього болить і про що переживає.

Надати можливість помилятися і отримувати досвід чи вирішувати все за дитину?

Звичайно помилятися, адже дитина вчиться приймати рішення самостійно, а не завжди спиратися на оточуючих і не скидати обов’язки. Це важливо в дорослому житті. Бути цілісною особистістю, яка несе відповідальність за свої дії і розуміє, що часом помилки коштують дуже дорого.

Дарувати подарунки (іграшки, гаджети) або враження?

І те, і інше, діти ж люблять подарунки – іграшки, телефон! Ну і емоції теж важливі! Тут саме 50/50. До того ж всі діти різні і у всіх різний характер і настрій.

Приховувати дитини від публіки чи робити його медійним персонажем з самого дитинства?

Моя професія безпосередньо пов’язана з публічністю і тому діти автоматично стають «публічними». Я не за те, щоб тикати їх в кожну камеру завжди і всюди, заводити акаунти в соціальних мережах, але, якщо старша донька попросить знятися з нею для тік-ток, я це зроблю в її підтримку. І, звичайно, мені, як мамі теж хочеться пишатися і радіти з іншими успіхами дітей.

Запорука успіху в стосунках з дитиною полягає в …

На жаль немає такої таблетки! Можна бути ідеальною мамою, а дитина може це все не сприйняти, або ж бути наглухо відбитою, а дитина буде любити більше за життя! Я все таки дотримуюся думки, що дітей потрібно просто любити і приймати їх такими, якими вони є, а так же просто не втручатися в їх особистий простір, не читати їх щоденники, не сміятися над першим коханням і радіти їх, навіть, найменшим успіхам.

Таня Пренткович 

Ідеальний день разом з дитиною – це …

Прокинутися після 10, багато обійматися, разом готувати сніданок… або взагалі десь біля моря, щоб син купався, а мам поруч засмагала) 

Ваші методи виховання – це батіг чи пряник?

Тільки пряник!

Займатися вихованням 24 на 7 чи реалізовувати власні амбіції, але приділяти час дитині?

Нікому не потрібна втомлена мама 24/7! я за правильний приклад реалізованої жінки поруч і максимальну соціалізацію)

Надати можливість помилятися і отримувати досвід чи вирішувати все за дитину?

Його життя –  його помилки) Якщо це не щось критичне.

Дарувати подарунки (іграшки, гаджети) або враження?

За його бажанням) Інколи він хоче покататися на шерпі, а інколи новий 15-й пістолет)

Приховувати дитини від публіки чи робити його медійним персонажем з самого дитинства?

У нас медійний син) він любить зніматися і кайфує від уваги.

Запорука успіху в стосунках з дитиною полягає в …

Любові!

Ірина Федишин

Ідеальний день разом із дитиною – це …

Коли я відкладаю справи та проводжу його разом з дитиною. Приготую щось смачненьке, пограємося, погуляємо на вулиці.

Ваші методи виховання – це батіг чи пряник?

Завжди найкраще, коли це золота середина. У моєму випадку це все ж таки пряник – завжди стараюся з дітками домовитися, будувати стосунки на розумінні, довірі та достукатися до них словами, а не брати криком, силою та авторитетом.

Займатися вихованням 24 на 7 чи реалізовувати власні амбіції, але приділяти час дитині?

Не треба падати у крайнощі, має бути золота середина.

Надати можливість помилятися та отримувати досвід чи вирішувати усі за дитину?

Давати дитині можливість помилятися та отримувати досвід. Давати трошки свободи, щоб вона відчувала відповідальність та надалі вже більш обдумано поступала у тій чи іншій ситуації.

Дарувати подарунки (іграшки, гаджети) чи враження?

Для мене важливіші враження. Деякі гаджети у наш час теж потрібні, але важливіше акцентувати увагу на враженнях. А не на компенсуванні своєї відсутності дорогими іграшками.

Приховувати дитину від публіки чи робити її медійним персонажем від самого дитинства?

Я не приховую, але й не роблю дітей медійними. Ми просто живемо, я – публічна людина, у мене є соціальні мережі, але нічого для медійності дітей спеціально не робиться.

Запорука успіху в стосунках із дитиною полягає у …

Довірі, взаєморозумінні та повазі.