• Главная
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • Про невпинність часу: як NAVKA перевтілилася заради кліпу

Про невпинність часу: як NAVKA перевтілилася заради кліпу

Українська співачка NAVKA не перестає дивувати своїх шанувальників та продовжує знімати кліпи із серії «Україна в піснях». Цього разу вибір впав на дуже незвичну та старовинну пісню – «Заграй ми, цигане старий».«З цією піснею я познайомилася ще студенткою, коли на лекціях в університеті ми вивчали фольклор. Це єдина пісня з мого проекту, яка була взята з книжок. Пісню знайшла не я, а в свій час буковинський фольклорист Сидір Воробкевич. Мені здається, що ми дуже схожі між собою: Сидір був поетом і композитором, але він також збирав і обробляв фольклор, а на деякі пісні робив свої інтерпретації та хорові партитури, додаючи на той час сучасного звучання. Ця пісня була знайдена на Буковині» — поділилася NAVKA.

Авторство пісні часто приписують різним людям, наприклад в Україні за наявною інформацією автором є Сидір Воробкевич, який мандрував землями Буковини, частина яких належала Румунському королівству. Також, за іншим трактуванням, автором оригінальної версії «Să-mi cânţi cobzar bătrân» є румунський поет, пан Джордже Кошбук, і як стверджують румунські джерела Сидір Воробкевич переклав твір на українську мову. Достеменно вияснити це важко, адже зараз буковинський народ вважає її фольклором і співає саме як народну.

Пісня «Заграй ми, цигане старий» була оброблена в останнє майже 150 років тому, сьогодні світ побачить її по новому. Ідея кліпу полягає в життєствердній позиції: скільки б тобі не було років, життя продовжується і попереду багато всього цікавого. В кліпі використана пісочна анімація, як спогади про наповнене життя героїні, її зіграла сама NAVKA, яку за допомогою гриму перетворили в бабусю.

«Цей кліп ми знімали в Києві, та дуже багато часу пішло саме на гримування. Перевтілення в стареньку жінку – це дуже важкий та кропіткий процес. Перша година наших старань була марною, адже для мого типу шкіри не підійшов засіб, який і мав зробити з мене бабусю. Але після кількох спроб невдачі, побачивши себе в дзеркалі я сказала – «О, тепер красиво! Хотіла б я бути такою бабусею!» — додала співачка.

Український бренд «Вишиванка.UA» доповнили образ NAVKA в кліпі на пісню «Заграй, ми цигане».