• Главная
  • /
  • Lifestyle
  • /
  • Антон Птушкін покаже мальовничі простори нетуристичних Фарерських островів

Антон Птушкін покаже мальовничі простори нетуристичних Фарерських островів

Фарерські острови — невеликий архіпелаг, який розташований в Атлантичному океані між Шотландією та Ісландією. До складу архіпелагу входять 18 островів, які з’єднані між собою тунелями, поромами, дамбами і мостами.

Антон Птушкін вперше потрапить в країну, в якій практично немає потоку туристів. Але є океан, гори, долини, зелені луки, стрімкі скелі, маленькі селища у фіордах і незаймана дика природа, від якої перехоплює подих.

Топ-5 фактів про Фарерські острови у «Великих випусках з Антоном Птушкіним»

Безлюдні простори

Населення Фарер — всього 50 тисяч чоловік. Найбільше місто на острові — столиця Торсхавн, де живе близько 13 тисяч людей. Тобто, чверть всіх жителів. Вся решта території архіпелагу всіяна невеликими селищами або поодинокими будинками, які стоять просто посеред безкраїх зелених просторів. Через це острів здається фактично безлюдними — без заторів на дорогах, черг у супермаркетах і перехожих на вулицях.

Мальовничі фіорди

Незвичайний природний ландшафт острова створюють численні фіорди, над якими височать кам’янисті гори. Фіорди славляться своїми неймовірними краєвидами і природою. Вони бувають абсолютно різної величини, і створюють на острові маленьку гавань. Подорожуючи Фарерами, Антон Птушкін заїде в атмосферні містечка, які розташувалися серед фіорд, і покаже, як тут насолоджується спокійним і розміреним життям місцеве населення.

Будинки з травою замість даху

Хоча будинків на Фарерах дійсно небагато, але навіть вони вдало вписуються в природний ландшафт місцевості. Частково завдяки тому, що фактично всі будівлі замість традиційних матеріалів покриті травою. Будинки з травою замість даху — це візитна картка Фарерських островів. Тут навіть магазини, будки і церкви вистилають газон на дах. Наприклад, дах галереї сучасного мистецтва на Фарерах теж вкритий травою.

Повноправні власники острова — вівці

На Фарерах овець живе вдвічі більше, ніж людей. І їх тут можна зустріти на кожному кроці — на дорозі, у дворах будинків та на автостоянках. Ці повноправні власники острова досить доброзичливі до людей — вони можуть спокійно підходити до перехожих, оглядати речі і обнюхувати машини. А жителі острова придумали, як використовувати цих тварин найнезвичайнішим чином: саме вівці на Фарерах «стрижуть» дахи з трави.

Острів без дерев

На Фарерських островах взагалі немає дерев. Все через специфіку місцевої флори. Багатьма століттями сюди постачали деревину з інших країн, тому дерев’яний будинок на острові вважався ознакою багатства.

Насолоджуйтесь недоторканою природою і спокоєм безлюдних Фарерських островів в новому «Великий випуску з Антоном Птушкіним». У новому випуску тревел-документаліст вирушить в подорож на живописні та маловідомі для туристів Фарерські острови.

Цієї неділі, 3 травня, о 10.45 на каналі «1+1» виходить заключна серія «Великих випусків з Антоном Птушкіним».