• Главная
  • /
  • Новости
  • /
  • Український медіа-арт: віртуальний Чорнобиль покажуть на міжнародному фестивалі MADATAC (Іспанія)

Український медіа-арт: віртуальний Чорнобиль покажуть на міжнародному фестивалі MADATAC (Іспанія)

Вперше українські митці продемонструють діджитальну експозицію присвячену Чорнобилю на міжнародному медіа-арт фестивалі MADATAC (Іспанія). Через введення карантинних заходів у всьому світі, виставка відбудеться у онлайн форматі, а тому відвідати її зможуть усі охочі. Коли? З 20 липня більше 50 митців отримають можливість долучитись до віртуальної арт-резиденції, щоб створити нові експонати та вже в жовтні 2020 року представити їх на фестивалі MADATAC в Іспанії. Подати заявку можна тут: OPEN CALL!
Де? Слідкуйте за анонсами у соцмережах проєкту та на сайті.


Що це? Після успіху на медіа-виставці ARTEFACT: Chernobyl 33 у Києві, українських митців запросили до іспанської столиці Мадриду показати свої роботи в рамках відомого медіа-арт фестивалю MADATAC. На віртуальній виставці будуть не тільки експонати, створені під час тогорічного проєкту, а й нові – спеціально зроблені для цієї експозиції, з використанням VR та AR-технологій, лазерних та відео-інсталяцій, нейроінтерфейсу та параметричної архітектури у діджитальному форматі. Сучасне медіа-мистецтво переосмислює чорнобильську трагедію та презентує нові сенси сучасної України у світі. Проєкт уже отримав багато уваги зі сторони преси та міжнародної спільноти, а тому зараз час презентувати його в Європі.

Що таке MADATAC? MADATAC – це найбільший медіа-арт фестиваль Іспанії з 10-річною історією, що отримав дві нагороди EFFE 2017-2020 та EFFE 2019-2020. Він проходить щорічно у Мадриді (Іспанія). Мета фестивалю – долучити аудиторію до аудіовізуального мистецтва, відео-мистецтва, мистецтва цифрових та новітніх медіа.
Ідея фестивалю – об’єднувати митців у колективній лабораторії. Фактично, це одна з найбільших медіа-арт тусовок, де цьогоріч покажуть і українські твори. Як? Через карантин та оголошену пандемію Covid-19 у світі, арт-резиденцію та презентацію української виставки ми проведемо онлайн. Однак у такого формату є й свої переваги – це дає можливість розширити українську експозицію та залучити більшу кількість українських митців до віртуальної резиденції. Там вони зможуть навчитися діджиталізувати власні твори у віртуальних просторах, та представити їх всьому світу на платформі MADATAC. По закінченню карантину всі експонати можуть
бути представлені і в оффлайн форматі.

Чому? Запит на презентацію проєкту в Європі існує ще з 2017 року, бо ARTEFACT: Chernobyl став найбільш успішним проєктом про Чорнобиль. В уяві багатьох європейців чорнобильська трагедія досі є загадковою та містичною, а тому і цікавою для європейської спільноти. Однак ARTEFACT: Chernobyl не лише розповідає історію,
а й презентує Україну через нові сенси за допомогою сучасних технік.

Чому Чорнобиль? Чорнобиль зараз є найбільшим інформаційним брендом України та викликає інтерес світової спільноти. У 2017 році проєкт ARTEFACT почав переосмислення проблеми Чорнобиля: не лише як техногенної, а як найбільшої інформаційної катастрофи, що сталася за часів СРСР. Ще більше зацікавив світову аудиторію цією темою серіал “Chernobyl” від HBO. Тема інформаційної катастрофи зараз не менш актуальна у світлі потоків фейкових новин та маніпуляцій, де не рідко спливають і “радіоактивні” теми. Цей проєкт – не просто ще один, він може стати візитівкою українського медіа-арту в світі. Тому не пропустіть початок цього великого шляху.

Проєкт реалізується за підтримки: Український культурний фонд, Міністерство Культури та Інформаційної політики України, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Ukrainian National Chernobyl Museum, МГО Європейський Інститут Чорнобиля, МОО «Центр ПРИПЯТЬ.ком. Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.