Успішні бізнесмени не тільки досягають великих професійних досягнень, але і мають цінні власні правила життя, які допомагають їм зберігати баланс між кар’єрою і особистим щастям. У їхніх історіях успіху часто ховаються важливі уроки та підказки, які можуть бути нагоді кожному з нас.
Ігор Ільчишен — український бізнесмен, девелопер, експерт з 18-річним досвідом у сфері інвестицій та нерухомості. Засновник «AMA FAMILY RESORT» та ювелірного бренду «Кіmberli».
Любов Мочалова — PR експерт, власниця “M•PR Triada Аgency” та Школи піару Любові Мочалової.
Чи погоджуєтеся ви, що існують звички успішних людей? Що це на ваш погляд?
Ігор Ільчишен: Погоджуюсь звички успішних людей існують. Це звичка планувати, доводити до кінця усі розпочаті справи і робити чек ап по всім справам регулярно.
Любов Мочалова: Є те спільне, що я спостерігаю в людей які досягають успіху: вони постійно розширюють кордони свого ментального сприйняття, готові брати відповідальність та ведуть за собою інших. На практичному рівні: подорожують, навчаються, приділяють увагу здоровʼю, створюють комʼюніті.
Чи практикуєте ви принцип з «Магії ранку»? З чого складається починається ваш день?
Ігор Ільчишен: мій день завжди починається з планування, намагаюся встати раніше і в першій половині дня вирішити усі важливіші справи. Згоден, що перша година дня формує завдання і сенс.
Любов Мочалова: Я прокидаюсь зазвичай о 6. І для мене надзвичайно важливо аби в першу годину мене ніхто не турбував. Я пʼю каву, мрію та налаштовуюсь, складаю план на день. Часто саме в цей час приходять найяскравіші ідеї, які я одразу пишу аби не загубити.
Чи є місце в вашому житті work-life balance? Як ви розділяєте свій день?
Ігор Ільчишен: балансу я намагаюся досягти, так як постійна робота відбирає багато енергії і потрібен час на її відновлення. Намагаюся в першій половині вирішити усе важливіше. Обід провести в нетворкінгу, якщо місце дозволяє, але майже в кожному місті України є однодумці з якими можна пообідати, обмінятися думками. Друга половина дня – це планування, обговорення нових проектів, операційна робота.
Любов Мочалова: Грань між роботою та життям в мене розмита. Але це мій вибір. Робота – це те що приносить мені натхнення та радість, я займаюсь улюбленою справою. При цьому я ретельно слідкую за своїм емоційним станом, як відповідальний лідер. Адже власник бізнесу, який вигорів не допоможе ні собі ні команді.
А тому і відпочинок, спорт, та хоббі – за планом.
Які прості звички/справи наповнюють вас енергією?
Ігор Ільчишен: прогулянки, спорт, читання статей, книжок, споглядання естетики. Краса в очах того, хто дивиться.
Любов Мочалова: Мене наповнюють енергією успіхи з клієнтами у нашій PR-агенції і всі мої бізнес процеси. Також плавання, та малювання. Я пишу олійними фарбами під класичну музику. Зустрічі з друзями та подорожі у нові країни. Обожнюю галереї та мистецькі виставки.
Поділіться рецептом, що робити, коли відбувається вигорання і ні на що немає бажання та сил. Чи знайомий вам цей стан?
Ігор Ільчишен: звичайно знайомий. Потрібно змінити місце і оточення, поїхати в гарні місця. Під час війни відкрив для себе багато крутих місць на теренах нашої чудової країни. Допомагає займатися спортом, наприклад виснажливе тренування гарно знімає вигорання. Також один з дієвих інструментів це лазня, але з правильним ритуалом, 30-40 хвилин під віниками гарно перезавантажує організм
Любов Мочалова:
Мені знайомий цей стан. І раніше я в такі моменти через силу змушувала себе впрягатись в роботу, проводити зустрічі, йти на тренування. Коли я познайомилась із системою Дизайну Людини – я зрозуміла, що стан апатії та безсилля – це сигнал про те, що потрібно підзарядити внутрішні батарейки. І це може зайняти стільки часу, скільки потрібно. А у зарядженому стані я зроблю значно більше та ефективніше. Тому зараз я вибудувала життєві процеси виходячи з того, є в мене зараз на це енергія чи немає. І це ефективна стратегія для мене.
Три книжки, які змінили ваше життя.
Ігор Ільчишен:
Ювала Ноя Харарі – Хомо Сапієнс
Михайло Булгаков – Майстер і Маргарита
Ґреґ Маккеон – Есенціалізм
Любов Мочалова:
Я впевнена, що не існує книжок, які змінюють життя. Але кожна з хороших – розширює світосприйняття.
Антоніо Менегетті «Жінка третього тисячоліття», Джеймс Клавелл «Сьогун», Голдратт «Ціль».