book-company-2803

Чужий досвід: 10 книг про відомі компанії

Досвід великих світових компаній є дуже цінним для людей бізнесу. Адже є можливість не тільки пропрацювати усі помилки, «підводні» камені та невдалі рішення, а й отримати найкращі стратегії виходу компанії з цих станів. Розповідаємо книги, які варті вашої уваги: 10 книг про відомі компанії.

«Думай, як Amazon. Як стати лідером у цифровому світі: 50 1/2 ідей», Джон Россман

Корпорація, масштабам якої можна позаздрити, – це, без заперечень, Amazon. Як вдалося створити «шопінг-монстра» таких масштабів та що для цього зробив Джефф Безос, засновник Amazon? Завдяки цій книзі ми маємо унікальну можливість – «проникнути» всередину величезної успішної корпорації.

В українському перекладі книга вийшла у видавництві «КМ-БУКС».

«Історія AirBnB. Як троє звичайних хлопців підірвали готельну індустрію», Лі Галлахер

Головне у бізнесі – це правильна ідея. Принаймні, так вважають засновники AirBnB, сайту та додатку, який поєднує мільйони людей по всьому світу. Адже одні прагнуть подорожувати, а інші хочуть надати туристам затишні місця для ночівлі. Як сайт з оренди кімнат став настільки популярним і викликати більше довіри у подорожуючих? Дізнаємося у цій книзі.

В українському перекладі книга вийшла у видавництві Book Chef.

«Феномен ZARA», Ковадонґа О’Ші

Існує багато мас-маркет-брендів одягу, але серед них усіх добре виділяється ZARA. Усі секрети розкрили у цій книзі – і про створення, і про засновника бренду Амансіо Ортегу, і про його натхнення, і про модель бізнесу. Цю книгу варто прочитати всім, хто має хоч невеликий бренд або магазин одягу.

В українському перекладі книга вийшла у видавництві Book Chef.

«За лаштунками Facebook. 10 уроків компанії на шляху до завоювання світу», Майк Хеффлінґер

Не тільки про успіхи Facebook, а ще й про падіння, невдачі та кризи величезної компанії. Книга цінна саме цією інформацією – історіями про виходи з кризових ситуацій та нестандартними способами вирішення проблем, які можна ретранслювати, «приміряти» за потреби і на власний бізнес.

В українському перекладі книга вийшла у видавництві K.Fund.

«Історія LEGO», Нільс Лунде

Компанія розвивалася у скрутний період – у 30-ті роки у Данії, але її засновник подолав це і зробив LEGO суперпопулярною іграшкою. Мало хто знає, що перші конструктори були створені з дерева, а на те, щоб створити пластикові аналоги, які ми знаємо сьогодні, потрібний був тривалий термін – 17 років.

В українському перекладі книга вийшла у видавництві «Наш формат».

«Ця ідея ніколи не спрацює! Неймовірна історія заснування Netflix», Марк Рендольф

Співзасновник стрімінгової компанії, яка є наразі чи не найпопулярнішою у своєму сегменті, розповідає про те, що його ідею не одразу прийняли. Спочатку Рендольфа із партнером не підтримували, ніхто не вірив у те, що Netflix спрацює, тож отримати інвестиції для цього проєкту було нереально. Але все вийшло.

В українському перекладі книга вийшла у видавництві Book Chef.

«Взуття-буття. Історія Nike, розказана її засновником», Філ Найт

Засновник бренду Nike починав свою компанію з 50 позичених доларів і не мав ніякого стартового капіталу. Але віра у себе та свій успіх компенсували все інше – Філу Найту вдалося створити спортивний бренд, який знатимуть в усьому світі.

В українському перекладі книга вийшла у видавництві «Наш формат».

«Історія Starbucks. Усе почалося з чашки кави…», Говард Шульц, Джоан Гордон

Автор книги – підприємець та засновник Starbucks Говард Шульц – від першої особи розповідає про створення чи не найвідомішої у світі кав’ярні. І насправді усе почалося із чашки кави, адже Шульц випадково закохався у цей напій. Однак ранок він починає не з кави

В українському перекладі книга вийшла у видавництві «Наш формат».

«Планета Pixar. Моя неймовірна подорож зі Стівом Джобсом у створення історії розваг», Лоуренс Леві

Мультфільми студії Pixar – це завжди свято і для малечі, і для дорослих. Автор цієї книги та за сумісництвом член ради директорів Pixar Лоуренс Леві розповідає не тільки історію створення компанії, а й про події, що відбувалися того часу. Наприклад, про дружбу зі Стівом Джобсом, а також про зародження Кремнієвої долини.

В українському перекладі книга вийшла у видавництві #книголав.

«Історія IKEA. Бренд, що закохав у себе світ», Інгвар Кампрад, Бертіл Торекуль

Зараз магазини IKEA – чи не найбажаніше місце, куди приходять за новими інтер’єрами бо ж просто оновити декор. Але за брендом стоїть не просто філософія, а й історія шведського підприємця, якому вдалося зробити відомий на весь світ бренд.  

В українському перекладі книга вийшла у видавництві «Наш формат».

Фото: Lenin Estrada on Unsplash