• Головна
  • /
  • Без категорії
  • /
  • «Світ навиворіт»: Дмитро Комаров потрапить на масштабний зимовий фестиваль Наадам і покаже гонку північних верблюдів
«Світ навиворіт»: Дмитро Комаров

«Світ навиворіт»: Дмитро Комаров потрапить на масштабний зимовий фестиваль Наадам і покаже гонку північних верблюдів

«Світ навиворіт» продовжує вивчати незвичайні традиції жителів Внутрішньої Монголії, серед яких і найбільш видовищні змагання року – фестиваль Наадам.

Сьогодні о 22.45 глядачів каналу «1+1» чекає нова серія тревел-шоу «Світ навиворіт», в якій Дмитро Комаров і Олександр Дмитрієв продовжать знайомитися з традиціями сіверян Китаю і вирушать на головне свято всіх жителів Внутрішньої Монголії – масштабний зимовий фестиваль Наадам.

У минулій серії команда «Світу навиворіт» приїхала в дуже автентичний регіон Піднебесної – Внутрішню Монголію, де в умовах екстремально низьких температур живуть «нащадки» великого Чингісхана. Дмитро Комаров познайомився з одним з найвідоміших людей в цих краях – монголом Жабу, і його головною гордістю – північними верблюдами. Їх чоловік вирощує і дресирує особисто для участі в традиційному фестивалі Наадам.

Історія цього фестивалю почалася ще 800 років тому. Тоді за часів Чингісхана для кожного чоловіка головною цінністю була його сила: армію полководця відбирали на загальних змаганнях серед борців, вершників і стрільців. Пізніше ці змагання стали проводити регулярно і назвали Наадам, що означає три чоловічі гри.

На фестивалі Наадам Жабу зі своїм чемпіоном багато разів перемагав в видовищних перегонах на північних верблюдах, ставши місцевою легендою. Дмитро Комаров вирушить на фестиваль разом з ним і покаже, які випробування проходять учасники на 40-градусному морозі, щоб отримати головний приз – звання чемпіона і грошову винагороду.

Незважаючи на всі сучасні досягнення цивілізації, Жабу, як і багато жителів цих суворих країв, зберігає традиції свого кочового народу і живе так, як його нащадки багато століть тому. Він хоче передати свою культуру спадкоємцям і робить все можливе, щоб його маленька дочка знала своє коріння.

«Під час експедиції Північчю Китаю я познайомився з багатьма жителями цього регіону. Це витривалі, суворі і дуже працьовиті люди, які не бояться нікого і нічого – ні холоду, ні роботи, ні льоду, ні полум’я. Це якісь надлюди. Заради своїх сімей чоловіки готові в будь-який мороз, в будь-яку погоду щодня здійснювати маленькі і великі подвиги – колоти крижані брили, рубати ополонку в 40-градусний мороз, або їхати на верблюді десятки кілометрів, коли на вулиці майже мінус 50 градусів. Це заслуговує величезної поваги», – розповість перед змаганнями Дмитро Комаров.

Як проходить наймасштабніше свято всіх китайських монголів, і чи стане знову Жабу зі своїм верблюдом переможцем гонки – дивіться в новій серії «Світу навиворіт» вже сьогодні о 22.45 на каналі «1+1».