Творчий підхід у дизайні

Ми поговорили про найголовніше разом із досвідченим дизайнером студії дизайна інтер’єрів «Творча» Іллею Наумовим.

Актуульний інтер’єр у всі часи

Гармонійно підібрані кольори й фактури в інтер’єрі роблять його актуальним завжди, і неважливо, до якої стилістики він належить. Існує хибна думка про те, що класичний стиль в інтер’єрі є актуальним у всі часи. Однак актуальність може бути як у традиційних мотивах, так і мінімалістських. Рецепт простий: не повинно бути випадкових елементів, передусім враховують комфортні умови для повсякденного життя. У композиціях на стінах, стелі, підлозі мають використовуватися пропорції золотого перерізу, а колірні рішення слід підбирати з урахуванням поєднання кольорів. Я завжди рекомендую клієнтам використовувати яскраві акценти на тому, що можна без проблем замінити, – текстиль і декор.

«Місія нездійсненна»: зробити маленьку квартиру візуально більшою 

Найпоширенішим методом є використання дзеркал. Але якщо дивитися в суть проблеми, то вона не в тому, щоб створити ілюзію великого простору, а в тому, щоб відчувати себе комфортно в маленькій квартирі. Фундаментально вирішувати таке завдання необхідно на етапі планування. У нашій практиці була квартира, яку клієнт купував як 27 кв. м, а на виході ми отримали 32 кв. м. Ми домоглися цього шляхом приєднання балкона й демонтажу деяких непотрібних перегородок. Також слід забути про гардероби на маленьких площах, практичнішими будуть шафи з розсувною системою. Якщо все ж таки йдеться про візуальне збільшення квартири, то для відчуття простору краще застосовувати сучасний мінімалістський інтер’єр у світлих, білосніжних тонах.

Найцікавіший проєкт у практиці

Кожен новий проєкт і є найцікавішим на цей час. Наша команда завжди переймається інтересами клієнта. Але якщо аналізувати нашу багаторічну практику, то, напевно, найяскравішим об’єктом був будинок, що знаходиться в лісі на природному плато. Ділянка була дуже сумнівної форми – вузька і довга, а з трьох сторін був різкий ухил ґрунту. Родзинкою був ліс по периметру території. Концепція будинку, яку ми обрали, була в тому, щоб не зіпсувати природу й «розчинити» в ній будинок та інтер’єр. Для цього ми використовували максимум скляних стін, навіть у ванній – величезне вітражне вікно.

Тренди в дизайні інтер’єрів


Кожен виділяє свій рейтинг трендів у дизайні інтер’єру. Першим трендом для нашої команди є відсутність чистих стилів дизайну, все частіше використовується змішання стилів, причому несумісних на перший погляд. Другий тренд – це втілення в інтер’єрі характеру клієнта, створення ексклюзивних речей, які відображають сутність власника квартири.