«Там, де буде серце, з’явиться і потенціал»

Сучасна модель виховання значно відрізняється від методів, відомих старшому поколінню. Ми набуваємо нового досвіду та вчимося на помилках – як на власних, так і на батьківських. У наш час дуже важли-во давати малечі свободу вибору. Про те, як допомогти нашим дітям обрати улюблену справу серцем, розповість Наталія – любляча мама шестирічної Каті.

Наталія, ваша донька Катя, якій шість років, займається кінним спортом. Розкажіть детальніше про її хобі, із чого починалося її знайомство з цим спортом?


Все почалося раптово, більше року тому. Ми всією родиною по традиції проводили вихідні разом і намагалися відвідати цікаві місця нашого міста. Так було і того тижня, коли наша донька вперше побачила стайню та її мешканців. Це була любов з першого погляду. Крок за кроком вона освоювала новий спорт: перше годування цих неймовірних тварин, перша спроба забратися у сідло, перше зусилля поїхати риссю, перший галоп… Це не просто спорт, це надзвичайне диво спілкування живої істоти з людиною. Такої істоти, яка має свій характер, свої звички, яка може бути в поганому настрої. Тому спілкування з конями, а тим більше тренування з ними – це постійна й наполеглива праця.

Чи важливо, на вашу думку, щоб дитина з раннього віку займа- лася улюбленою справою і чи допомагає це виявити її потенціал?

Дуже важливо дати дитині можливість вибору. Ми, батьки, є провідниками малечі у цей великий світ. Тому наше завдання – показати їм ці безкраї широти навколо, а вони вже самі віддадуть перевагу улюбленій справі. Там, де буде серце, з’явиться і потенціал, і з’являться сили підкорити будь-які вершини.

Які поради можете дати іншим мамам?

Це варто один раз побачити, ніж сто раз почути. Спробуйте! Привозьте своїх діток до стайні. Навіть якщо вони не будуть професійними наїзниками, ви отримаєте надзвичайний досвід спілкування з природою.

Чим сучасна модель виховання відрізняється від моделі старшого покоління?


Не берусь казати за всіх, тому відповім за нашу родину. Наприклад, коли я була дитиною, було заведено брати з когось приклад і бути як усі. Але ми набуваємо досвід, вчимося бути кращими. Ми із чоловіком ставимося до Катрусі, як до особистості, поважаємо її думку та прислухаємося до її бажань.