• Главная
  • /
  • События
  • /
  • Що треба знати про Ukrainian Fashion Week: дати показів, спецпроєкти та міжнародні колаборації

Що треба знати про Ukrainian Fashion Week: дати показів, спецпроєкти та міжнародні колаборації

Ukrainian Fashion Week стартує із 31 серпня та триватиме до 3 вересня. Ідея нового сезону полягає у позасезонноті та має назву NO SEASON Season. Розповідаємо про концепцію та заходи нового сезону, а також про те, як цього року триватимуть покази та чи запрошуватимуть на них гостей.

Elena Burenina SS20 / сайт UFW

Концепт

Концепція цього сезону полягає у відсутності сезону як такого. NO SEASON Season – так організатори назвали новий сезон Ukrainian Fashion Week. Незважаючи на кризу та обмеження через пандемію коронавірусу, покази та події, що традиційно супроводжують захід, відбудуться. Адже дизайнери потребують підтримки, а усі ми – натхнення та нових вражень.

Акцент на молодих та талановитих

Як і у минулих сезонах, Ukrainian Fashion Week дає можливість молодим дизайнерам проявити себе. Проте цього року платформа New Generation Day є чимось більшим, адже за умов карантину саме молоді таланти потребують більшої підтримки. Під час New Generation Day буде продемонстровано 8 шоу та два покази у новому форматі, що з’явився на UFW минулого сезону − Graduate Show українських приватних fashion-шкіл. У фіналі конкурсу дизайнерів «Погляд у майбутнє» свої колекції представлять 18 конкурсантів, яких обрали з понад сотні претендентів із 11 міст України.

Важливим є також і те, що фінал конкурсу «Погляд у майбутнє» транслюватимуть онлайн, він буде доступний у будь-якій частині світу.

Свідома мода

Ще одне важливе спрямування розвитку – свідома мода та етичне ставлення до речей. Тому Ukrainian Fashion Week проводить BE SUSTAINABLE! Fashion Summit, у рамках якої експерти з цього питання поділяться досвідом та думками про майбутнє моди. Тема саміту – циркулярна економіка та майбутнє сталої моди – зацікавила представників міжнародних організацій та дизайнерів. Спікерами стануть засновник Global Fashion Exchange та Intandem Creativ Патрік Дафі, засновники Lablaco Лоренцо Альбріджі та Юн Куо, дизайнер Патрік Макдавелл, fashion-дизайнерка та викладачка факультету текстилю у Pallas University Кейрі Ленціус.

Під час BE SUSTAINABLE! Fashion Summit презентують новий проект – платформу для обміну одягом The Swapchain. Усі охочі зможуть долучитися до платформи – спробувати новий сервіс та надати старим речам нове життя. 

Детальніше про BE SUSTAINABLE! Fashion Summit можна дізнатися на сайті UFW та на сторінці події у Facebook.

Спецпроєкти

Серед учасників Ukrainian Fashion Week вже заявлені такі відомі дизайнери, як FROLOV, Elena Burenina, ARTEMKLYMCHUK, ROUSSIN, DZHUS та інші. Повний розклад заходів можна переглянути на сайті Ukrainian Fashion Week.

Протягом Тижня моди також відбудуться презентації та спецпроєкти, серед яких ювелірний пікнік від естетичного простору O`ERNUDE та вінтажного маркету KYIVNESS, преспоказ документального фільму про Жан-Поля Готье, презентація digital-скульптур від BMW, networking-вечірка BE SUSTAINABLE! від HDFASHION та мультидисциплінарний проєкт Ukraine is the Center of My Universe, а також спеціальний проєкт групи дизайнерів для міста Києва.

Вже традиційно Ukrainian Fashion Week відбудеться у «Мистецькому Арсеналі». Наразі про інші локації не йдеться.

Організатори також наголошують на дотриманні карантинних умов, у першу чергу це стосується преси – цього року акредитацію на захід обмежили, а для представників міжнародної преси, які не зможуть відвідати захід, створили спеціальну digital-платформу – там вони зможуть переглянути покази та спеціальні події.  

Дізнатися більше про подію можна на офіційному сайті Ukrainian Fashion Week.