З 12 березня Україна пішла на карантин. Поки ви повертаєте квитки на омріяні концерти та прем’єри в кіно, насолоджуйтесь затишком вдома. Оля Фреймут рекомендує п’ять книг, на які слід звернути увагу.
«Я вчуся святкувати найкращі моменти життя та зневажати погане, тоді воно й кудись зникає. Зараз чудова можливість побути вдома, наслухатися тиші та себе, виокремити пріоритети та зайнятися тим, про що мріялося, але бракло часу. Читання — це розкіш , яка у швидкому світі, доступна одиницям. Не втрачайте нагоду обійняти улюблену книгу, довіритися їй, мов другу. Сподіваюся, мій список літератури надихне, підтримає, зробить карантин затишним та корисним.» – Оля Фреймут.
Айн Ренд «Джерело»
Цей роман вже встиг стати класикою для мільйонів читачів. Головний герой роману, Говард Рорк, веде боротьбу із суспільством за своє особисте право на творчість. Головною ідеєю, яку висвітлює автор є те, що Его є джерелом прогресу людства.
Філіп Честерфілд «Листи до сина»
Філіп Дормер Стенхол, граф Честерфілд – видатний державний діяч, дипломат і оратор. Cтав відомим філософом лише після смерті, коли вийшла книга, складена з його листів до сина. Вольтер назвав її найкращим з усього, що написано про виховання. «Листи до сина» вчать вести себе в суспільстві, дають уявлення про смак і вміння подобатися іншим.
Ірвін Ялом «Коли Ніцше плакав»
«Коли Ніцше плакав» – тут справжня історія змішалась з вигадкою. Всі персонажі роману існували в реальності. В книзі цитуються справжні листи Ніцше і Вагнера, а історія довгого і безплідного лікування Йозефом Брейером Берти Паппенгейм (вона ж «Анна О.») лягла в основу спільної книги Брейера і Фрейда «Нариси про істерію».
Гемін Сунім «Усе побачиш, коли пригальмуєш»
У простій і зрозумілій формі коротких заміток південнокорейський монах Гемін Сумін, відомий всьому світу своїми мудрими висловами, допомагає читачеві поглянути на життя інакше. Він розповідає, як уникнути пасток повсякденності і знайти шлях до душевної рівноваги.
Вірджинія Вульф «Місіс Делловей»
Це четвертий роман англійської письменниці Вірджинії Вульф. Світ, в якому живуть її герої, немов витканий з дрібниць, поглядів, жестів, деталей – в ньому невловимо злиті минуле і сьогодення. І саме почуття, а не суха логіка визначають, що важливо, а що ні, перетворюючи момент у вічність, а дрібницю в подію.