Ще з дитинства він вчився розмовляти перед аудиторією.А в інституті працював МС та відвідував репетиції частіше ніж пари.Антон Поліщук розповів нам про особливості професії,факапи,кумедні випадки й екстримальні умови в роботі,а також про,яку подію не погодився б провести ні за які грші та якому ведучому не слід довіряти своє свято.
Ви свідомо обирали професію ведучого? Ким хотіли стати в дитинстві?
Авжеж, свідомо. Ще в момент декламування віршиків у чотирирічному віці стояв на стільчику перед усією родиною, розуміючи, що за це отримаю подарунки, і думав: «От стану дорослим – і збудую на цьому кар’єру». Насправді, не пам’ятаю, ким мріяв стати, але вчитися пішов на факультет банківської справи. Там почав грати у КВК, де закохався у сцену. Судячи з того, що на репетиціях я бував набагато частіше, аніж на парах, не дивно, що і працюю я не в якомусь банку.
Із чого починалася ваша кар’єра?
У 19 років нормальні студенти, замість додаткових годин навчання, розважаються в нічних клубах, а я почав працювати там МС. Нічна робота п’ять днів на тиждень, яку треба було суміщати з навчанням і репетиціями КВК, навчили мене витримки та вмінню любити й поважати свою працю.
Що вважаєте найкращим і найгіршим у професії ведучого? Ваші особисті плюси та мінуси.
Я обожнюю спілкування. Це один із головних плюсів моєї професії – постійно знайомлячись із цікавими людьми, ти невпинно розвиваєшся як особистість, вбираєш у себе їхній досвід, нову інформацію, надихаєшся робити щось нове і ніколи не стояти на місці. Зпоміж мінусів – нервування. Перед кожним заходом ти завжди трохи нервуєш, адже хочеш, щоб усе пройшло ідеально. Ну й, звісно, ноги. Буває дуже тяжко працювати весь день на ногах.
Які події вам як ведучому подобаються найбільше – масштабні публічні чи камерні приватні?
Кількість гостей і формат свята має значно менше значення, ніж, наприклад, тематика, якісна організація та настрій гостей. Іноді день народження на 15 дружніх, веселих, заряджених позитивом гостей може бути більш цікавим, ніж тусовка на сто осіб.
На яких заходах ви ні за які гроші не погодитеся бути ведучим?
Тих, що згодом можуть зашкодити моїй репутації та кар’єрі. Одного разу відмовився бути ведучим на похо роні. Складно уявляв, як поводитися на заході, де, так би мовити, головна дійова особа не зовсім присутня. А от на розлученні було б цікаво бути ведучим. Уявляєте це шоу?
Зовнішній вигляд є дуже важливим як для телеведучого, так і для ведучого подій. Як ви тримаєте себе у формі? Слідкуєте за трендами чоловічої моди чи від даєте перевагу класиці?
Головний і незмінний тренд – здоровий, охайний вигляд та речі, які пасують мені, а не манекену в модному бутику. А взагалі, залежить від дрес-коду: я ніколи не прийду в джинсі на урочистий вечір або в класиці на спортивний захід.
Ви також є співвласником мережі кав’ярень. Що це для вас – велика любов до кави та спілкування чи вигідний бізнес?
Мережа кав’ярень – це квінтесенція любові до якісної кави, архітектури ХХ століття і бажання створити зручне місце для роботи та зустрічей із друзями.
Як розслабляється, відпочиває від роботи Антон Поліщук?
Щовечора, вигулюючи Стьюї. Іноді так ліньки кудись іти, але цей невгамовний пес заряджає енергією, змушує йти на вулицю. А там вимикаєш мозок, відпочиваєш і надихаєшся на нові проєкти.
Що допомагає вам підтримувати добрий настрій за будь-яких обставин?
Відповідальність. Мій поганий настрій не має негативно впливати на інших людей. І мій особливий талант – вимикати зайві проблеми в моменті. Для них можна знайти більш слушний час.
Часто бувають факапи в роботі? Який був найбільшим?
Факапи, до речі, бувають не часто, проте якщо вже трапляються, то масштабні. Наприклад, у турецькому готелі може не виявитися свічок для торту, а організатори були впевнені, що свічки стовідсотково не знадобляться замовникам. І все. Хоч бігай у відпочивальників шукай.
Ведучий – це професія чи просто вміння багато говорити?
Авжеж, професія. Досвід каже, що всі сміливі та говірливі до моменту, як у руках опиняється мікрофон. І це при тому, що всі гості давно знайомі, не чужі люди. А вміння майже невтомно балакати на будь-які теми – важлива складова професії.
Які три пункти свідчать про те, що з ведучим не варто укладати контракт?
Перший пункт – фраза «Добре так сидимо, ото як в анігдоті, пам’ятаєте?..». Друге – «В сенсі, кульки попами лопати не будемо? Я тамада – краще знаю, що гостям сподобається». Третій пункт складно вмістити в певну фразу, але якщо веду- чий більше зацікавлений своєю особою, ніж вами, то краще залишити його наодинці із дзеркалом і знайти справжнього професіонала.
Чи було таке, що наречена на весіллі починала актив- но залицятися до вас? Чи хтось інший?
Наречених таких, на щастя, не було, проте була одна цікава мама іншої нареченої, яка все свято стріляла очима в мій бік.
Які були найекстремальніші умови праці?
Якось на початку святкування одного ювілею в ресторані щось трапилось із системою опалення. І що далі, то холодніше було в приміщенні (середина лютого). Гостям було легше, вони зігрівались алкоголем та гарячим чаєм, а я під кінець ледь тримав голос, аби той не тремтів, а зуби не відбивали чечітку.
Топ-5 найкрасивіших або незвичних місць, де довело- ся працювати ведучим…
– Весілля в Італії у Villa Cortine Palace, що був збудований на озері Гарда у ХІХ сторіччі.
– Відкриття скляного заводу серед станків та обладнання.
– Корпоратив у Грузії на горi Казбек.
– «Дні поля» для українських аграрних компаній, для яких посеред степу було збудовано справжнє фестивальне диво зі сценою та іншими розвагами.
– Весілля у хорватському замку на острові Шолта.