5 книг про сучасну культуру, маркетинг та технології

Культ інтернету: 5 книг про сучасну культуру, маркетинг та технології

У сучасному світі, який розвивається дуже швидко, нам часто не вистачає часу на саморозвиток. Проте це одна з важливих складових для освіченої людини, і найбільше сприяють цьому книжки. Розповідаємо про найцікавіші новинки і не тільки – 5 книг про сучасну культуру, маркетинг та технології.

Елліс Кешмор «Феномен культури Кардаш’ян»

Чому сучасне суспільство із захопленням спостерігає за зірками та публічними особистостями? Чому нас цікавлять такі образи та як їх створюють? Адже над цим зазвичай працює величезна команда професіоналів. Чи справа у публічності та наближення до фанів через соціальні мережі? Відповідь на питання надає британський соціолог Елліс Кешмор, який тривалий час спостерігав за подібними феноменами та готовий поділитися важливими секретами.  

Джарон Ланьє «10 причин видалити свій акаунт у соцмережах прямо зараз»

Про деструктивний вплив соціальних мереж знають усі, але ми не припиняємо ними користуватися. І, на думку вченого та дослідника Джарона Ланьє, дарма. Адже соцмережі не просто збирають наші дані та керують нами за допомогою цих даних, а й змінюють поведінку людини. Ланьє порівнює залежність від соціальних мереж із наркоманією, що, в принципі, хоч і лякає, але звучить цілком правдиво.

Скарлетт Кертіс «Феміністки не носять рожевого»

Фемінізм – не просто тренд, а необхідність сучасності. Проте чим більше розповсюдження має та чи інша тенденція, тим більше стереотипів та міфів про неї з’являється. У книзі «Феміністки не носять рожевого» ці міфи розвінчують акторки, співачки, поетки, журналістки та активістки, які борються за гендерну рівність.

Нір Еяль і Раян Гувер «На гачку. Як створити продукт, що чіпляє»

Автори розкривають технологічні та психологічні секрети, якими користуються великі корпорації, щоб утримувати увагу людини-користувача та знайти «підхід» до її гаманця – змусити щось купляти або певним чином використовувати кошти. З часом у користувача вже формується звичка, і це працює на благо великої корпорації. Книга сподобається і тим, хто хоче зрозуміти, чому так відбувається, якими важелями впливу користуються компанії за для маніпуляції свідомістю аудиторії, і тим, хто жадає збудувати таку велику компанію, як Google, Facebook чи Amazon.

Джон Берджер «Як ми бачимо»

Книга для тих, хто цікавиться і мистецтвом сучасності, і класичним. Адже одне без другого ніяк неможливе. Джон Берджер, мистецтвознавець, науковець та художник, досліджує вплив мистецтва на повсякденні речі і те, як змінилося наше сприйняття творів мистецтва – класичних та сучасних. Як на це впливає технічний прогрес, розвиток технологій та як використовують набутки класичного мистецтва у сучасному контексті? Усі відповіді ви знайдете у книзі «Як ми бачимо» Джона Берджера.   

Фото: Joel Muniz on Unsplash