NAVKA зняла міні-фільм про переломний момент для українського народу

Нагадуємо, NAVKA взяла на себе завдання відродити старі, а подекуди і забуті, народні пісні та запустила всеукраїнський проект «Україна в піснях»: 13 тижнів , 13 українських народних пісень, які ви зможете почути по-новому та 13 кліпів із найчарівніших міст України. Це перший в Україні проект, який не тільки відродить українські народні пісні, але і покаже українцям найпрекрасніші куточки України. 

Третьою піснею стала — «Чи ви люди спите, спите», яка належить до жанру історичних, про ті часи, коли турки та татари набігали на нашу країну. Ця пісня абсолютно ніким не досліджена з істориків та фольклористів, тому не виключено, що це одна з найдавніших відомих історичних пісень. Про її давність свідчить навіть структура. Таких пісень залишилось неймовірно мало, дуже малий відсоток.

«Я сподіваюсь, що проект «Україна в піснях» додасть нової інформації до робіт фольклористів. Знайшла я цю пісню на Буковині. Бабуся, яка співала мені її, вже не з нами. Я відчувала відповідальність, що маю передати це повідомлення наступним поколінням, я мала записати цей трек та зняти кліп».

Локація, де був відзнятий кліп — це Олешківські піски на Херсонщині, актором на роль турка став справжній турок, який приїхав в Київ з міста Ізмір. 

«Я хотіла у кліпі показати з одного боку історичність, боротьбу нашого народу з турками та татарам, а з іншого боку, не хотіла абсолютно очорнити цей народ, тому що час пройшов і все змінилось. Сучасне сприйняття турків я показала через сестер».

Історія цього міні-фільму така: турок забирає сестер до себе на Батьківщину,  веде їх пісками, тернинками. Одна дівчина абсолютно противиться цьому та не підвладна йому, поки вона йде у неї в очах зовсім інший світ, вона залишила коханого та навіть не попрощалась з ним. Інша сестра, яка має більш вольовий характер, знає, що вона зможе не просто вижити, а й віднайти якісь плюси, відкрити для себе щось нове, створити історію навіть на чужині, вона не проти йти з турком.

«Ця історія неймовірно важлива для мене. Розуміючи, що я є практично єдиним носієм цієї пісні, яка є найдавнішим видом історичних пісень, я відчуваю за неї відповідальність. Вона мусить жити та мати свою історію у моєму кліпі. Ця пісня мусить передавати генетичну інформацію наступним поколінням».

Зйомки саме цього кліпу були перенесені через розбійний напад на співачку NAVKA в Миколаївській області.