Минулого літа Олександр Педан запустив у своєму Instagram-профілі соціальний проект «Знай своїх». У коротких роликах він розповідав мотиваційні історії українців, які через воєнний конфлікт на Донбасі та окупацію Криму були змушені покинути рідні домівки. Та попри труднощі – не опустили руки.
– Я отримав дуже позитивний фідбек про перший сезон соціального проекту «Знай своїх», у якому ми розповідали про переселенців з Донецької, Луганської областей та Кримського півострова. Вони знайшли себе на території мирної України, – каже Педан. – Своїм прикладом вони показують іншим, як не впадати у відчай. Темою другого сезону проекту стало волонтерство та благодійність. Пишаюся тим, що наразі волонтерський рух набрав дуже великих обертів в Україні. Він став більш широким та глибоким. Саме це ми хотіли показати в «Знай своїх» в другому сезоні.
Перший ролик про волонтерку з Чернівців вже можна побачити на Instagram сторінці ведучого. Марта Левченко багато років допомагає знедоленим мамам продуктами та необхідними речами. Та якось вона зрозуміла, що часто ці жінки не вміють навіть доглядати за своїми дітьми, вести побут і не можуть знайти роботу, бо не мають освіти. Тоді в неї виникла ідея створити простір, де можна допомагати мамам ставати на ноги.
– 80% підопічних «Міста добра» – випускниці інтернатів, де не вчать абсолютно нічому, – розповідає Марта. – Ні варити гречку, ні обіймати дитину. Кожна мама тут має свій індивідуальний план розвитку. Вона працює з соціальним педагогом, з психологом, медиками, вчителями.
Завдяки роботі волонтерки більше семисот дітей не потрапили в інтернати, бо їхні мами стали успішними. Хоча в кожної жінки, що опинилась в центрі, або стояло питання про вилучення дітей, або їх вилучили і малечу повертали.
– Герої роликів «Знай своїх» – люди, які не шкодують свій вільний час на те, щоб робити добрі справи, і якими треба пишатися. Вони показують, що допомагати можна в різних сферах: літнім людям, дітям, тваринам. Головне цього хотіти, – підсумував Олександр.
Також Олександр Педан познайомить з екоактивістами, зоозахисниками, медиками та іншими благодійниками, які є достойним прикладом для наслідування. Перший ролик можна побачити тут.